Windows Search 4 w automatycznych aktualizacjach

Strona główna Aktualności

O autorze

Mechanizmy automatycznych aktualizacji systemów operacyjnych Windows XP i Vista, oraz wszelakie odmiany serwerowe tych platform mają służyć jako kanał dystrybucji desktopowej wyszukiwarki Microsoftu - Windows Search 4. Gigant zapowiedział, iż będzie ona dostępna do instalacji właśnie tą drogą już końcem lipca tego roku.

W najnowszej wersji 4.0 wprowadzono szereg zmian, które odczują także użytkownicy Windows Vista. Po pierwsze dodano opcję indeksowania plików zaszyfrowanych za pomocą EFS, poprawiono wydajność indeksowania magazynu Exchange pracującego w trybie online, a podgląd w Windows XP działa teraz szybciej. Ciekawą nowością jest możliwość odpytywania indeksów na innych komputerach w przypadku przeszukiwania ich udziałów sieciowych. Microsoft zapewnia również, że nowy Windows Search przeszukuje szybciej niż poprzednik. Administratorów i zaawansowanych użytkowników ucieszy też fakt, że wersja 4.0 jest w pełni konfigurowalna przez Group Policy - zarówno na poziomie komputera, jak i użytkownika.

Windows Search 4.0 współpracuje z Windows XP SP2, Windows Vista SP1, Windows Server 2003 SP2, Windows Server 2008 i Windows Home Server. W przypadku Visty istniejący już silnik wyszukiwania zostaje zaktualizowany do nowej wersji. Pod koniec lipca br. wyszukiwarka dostępna ma być za pośrednictwem Windows Update jako aktualizacja opcjonalna. System Windows Vista SP1 pobierze i zainstaluje ją samoczynnie, gdy tylko aktywowany będzie mechanizm automatycznych aktualizacji.

Windows Search 4.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria.

© dobreprogramy

Komentarze