r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista RTM przesunięty na 8 listopada

Strona główna Aktualności

Jakiś czas temu pisaliśmy o odwołaniu wydania wersji RTM systemu Windows Vista 25 października. Microsoft zresetował swój korporacyjny zegar odliczający dni do wydania wersji RTM - tym samym została wyznaczona nowa data 8 listopada, jak donosi Paul Thurrott. Powodem takiej zmiany był krytyczny błąd odkryty w kompilacji 5824, która była już o krok od uzyskania statusu finalnej. Błąd wywoływał jednak konieczność reinstalacji od zera systemu po przeprowadzeniu aktualizacji Windows XP do Windows Vista, co skutecznie zablokowało możliwość ogłoszenia 5824 jako RTM.

Z jednej strony cieszy fakt, że błąd został w porę odkryty, jednak z drugiej oznacza, że odsuwa się w czasie wydanie wersji RTM, a co za tym idzie - potencjalnie zmniejsza się liczba języków, jakie mogą ukazać się w styczniu razem z wersją angielską. Microsoft zapowiedział bowiem kiedyś, że każdy dzień zwłoki po 25 października będzie oznaczał uszczuplenie początkowego wachlarza językowego Visty. Nie wiadomo jednak, jakie języki (jeśli w ogóle) zostaną odłożone na kilka tygodni po premierze.

Najnowszą testowaną przez Microsoft wersją jest 5840, która nie zawiera już wspomnianego błędu - dotychczasowe testy przebiegają w pełni pomyślnie. Są one jednak prowadzone wewnętrznie razem z uczestnikami programu TAP - Microsoft od czasu wydania wersji RC2 (5744) nie udostępnia już nowych buildów testerom technicznym.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.