Windows Vista w MSDN AA?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj na australijskim blogu firmy Microsoft pojawiły się informacje, że akademicki program licencji MSDN Academic Alliance został właśnie rozszerzony o wersję RTM Windows Vista. Jak na razie te wiadomości nie mają potwierdzenia w aktualnych spisach dostępnego oprogramowania, jednak to, że RTM pojawi się w MSDN AA było raczej przesądzone.

MSDN Academic Alliance to program umożliwiający uczelniom prowadzącym kierunki powiązane z informatyką na bardzo tanie uzyskanie licencji na szereg systemów i programów firmy Microsoft. Roczna licencja dla jednego wydziału kosztuje aktualnie 855 Euro netto (odnowienie na kolejny rok tylko 427 Euro netto). Za tą cenę dany wydział uprawniony jest do instalowania oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów oraz do udostępniania go wykładowcom i studentom do instalacji na domowych komputerach. Prócz tego uzyskuje się dostęp do systemu umożliwiającego automatyczną dystrybucję kluczy dla użytkowników, moderowanych list dyskusyjnych i bogatych bibliotek kodu.

Uczelnie działające w tym programie otrzymują regularne przesyłki zawierające nowe lub zaktualizowane oprogramowanie. W skład MSDN AA wchodzą między innymi: systemy Windows XP, 2000, 2003, Visual Studio .NET Professional, Microsoft Project Professional, Microsoft Visio Professional, serwery rodziny .NET (między innymi Exchange, SQL, Sharepoint Portal Server) i kwartalnie aktualizowaną bibliotekę MSDN. Dostarczone oprogramowanie może być wykorzystywane jedynie w celach dydaktycznych i badawczych (non-profit) - stosowanie oprogramowania do innych celów, w szczególności do budowy infrastruktury na wydziale i/lub działalności komercyjnej jest zabronione.

Więcej na temat programu MSDN AA na polskich stronach Microsoftu, dostępna jest także szczegółowa lista dostępnego oprogramowania.

© dobreprogramy
s