Windows na autopilocie. PC gotowy do pracy od pierwszego uruchomienia

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Znamy szczegóły kolejnej nowości, która pojawi się w jesiennej aktualizacji Creators Update dla Windowsa 10. AutoPilot to chmurowy system zdalnego zarządzania komputerami, który znacznie ułatwia proces konfiguracji komputera. Rozwiązanie jest przeznaczone przede wszystkim dla firm utrzymujących kilkadziesiąt maszyn z Windowsem 10.

Windows AutoPilot to część większego programu Windows AutoPilot Deployment Program. Jego celem jest ułatwienie i uproszczenie procesu wdrażania i utrzymywania Windowsa 10, by był bardziej przyjazny i mniej angażujący. Przy okazji poprawione zostało także zarządzanie urządzeniami mobilnymi i monitorowanie stanu urządzenia w Windows Analytics.

AutoPilot pozwala automatycznie przygotować maszynę gotową do pracy. Od razu po uruchomieniu zostanie połączona z Azure Active Directory, usługami Intune, możliwe będzie też instalowanie aplikacji Office 365 ProPlus. Usługa jest już testowana przez zespół odpowiedzialny za komputery Surface, będzie szerzej dostępna jeszcze w tym roku. W planach jest również wprowadzenie integracji z Windows AutoPilot w Microsoft Store for Business, dzięki czemu firmy będą mogły dołączać do programu z kupionymi wcześniej maszynami.

Częścią Fall Creators Update będzie też narzędzie AutoPilot Reset, pozwalające szybko przywrócić komputer po awarii do stanu, w którym da się z niego korzystać, ale bez usuwania połączenia z Azure Active Directory. Sporo zmian czeka też Intune, który będzie miał możliwość instalacji i konfiguracji Windows Defender Aplication Guard i reguł zapory sieciowej.

AutoPilot Deployment Program jest kierowany nie tylko do firm, które dzięki oszczędności czasu będą ponosiły mniejsze koszty. Zapewne pośrednio skorzystają także prywatni użytkownicy komputerów, dzięki możliwości korzystania z AutoPilota przez resellerów i dystrybutorów, choć dla nich będzie to mniej odczuwalne. Warto zaznaczyć, że niektóre funkcje AutoPilota mogłyby sprawdzić się także przy serwisowaniu komputerów.

© dobreprogramy