Winyl Winyl 3.3.1

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Winyl to bezpłatny odtwarzacz plików muzycznych, charakteryzujący się intuicyjnym interfejsem, a także szybkością działania i niewielkim zużyciem zasobów systemowych. W tym wypadku może stanowić godną alternatywę dla innych odtwarzaczy, takich jak Winamp czy AIMP.

Program oferuje szybkie i proste organizowanie swojej kolekcji muzyki, dzięki wygodnej w obsłudze biblioteki multimediów, która automatycznie dodaje oraz segreguje pojedyncze utwory muzyczne jak i całe albumy. Każdy dodany utwór zostaje przypisany do poszczególnych kategorii znajdujących się na liście (album, wykonawca, gatunek, rok produkcji oraz folder).

Winyl został wyposażony w inteligentną listę odtwarzania, w której znajdziemy m.in.: zbiór ostatnio odtwarzanych utworów, 25 najczęściej uruchamianych i najwyżej ocenianych plików muzycznych, a także listy losowych dźwięków i całych albumów. Nie zabrakło w nim również specjalnego pola do wyszukiwania utworu przechowywanego na dysku twardym i wbudowanej listy odtwarzania, którą można w łatwy i przyjemny sposób modyfikować.

Odtwarzacz Winyl obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty audio: MP3, OGG, WMA, AAC, M4A, MPC, APE i FLAC. Według producenta, oprogramowanie umożliwia zarządzanie ogromną liczbą utworów muzycznych, bez spadku wydajności zarówno samej aplikacji jak i całego systemu operacyjnego. W jego zasobach znajdziemy też wbudowany korektor dźwięku oraz narzędzia do zmiany motywu graficznego odtwarzacza i odsłuchiwania internetowych stacji radiowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwy, obsługa wielu formatów
problemy ze stacjami radiowymi
ocena użytkownika
10.01.2016 02:01 • Recenzja do wersji 3.1

Solidny odtwarzacz. Biblioteka BASS zapewnia dobrą jakość dźwięku,którego barwę regulujemy equalizerem pojawiającym się po wciśnięciu klawisza F6.Można korzystać z proponowanych ustawień (rock, pop, party, dance, classical, live, full bass, techno i inne)

Łatwy i intuicyjny w obsłudze, lekki dla systemu, posiada wbudowany equalizer, obsługa wielu formatów
Drobne problemy ze stacjami radiowymi, tworzenie listy odtwarzania trudniejsze niż obsługa samegoprogramu
ocena użytkownika
14.12.2014 14:19 • Recenzja do wersji 3.0.3

Program spisuje się świetnie, zarówno jako odtwarzacz jak i przejrzysta biblioteka muzyczna.
Możliwość edycji elementów Menu urzekła mnie swoim podobieństwem do odtwarzacza systemowego Android 4.2.2
Prosty Equalizer pozwala na urozmaicenie dźwięku w prosty acz skuteczny sposób.
Odtwarza utwory w prawie każdym formacie, również w ostatnio coraz bardziej popularnym FLAC.
Tworzenie list odtwarzania troszeczkę bardziej toporne, ale do ogarnięcia.
Nie słucham zbyt wiele radia, a szczególnie internetowego, jednak komuś kto z niego korzysta nie spodoba się fakt iż czasem nie potrafi odczytać stacji.
Program dobry dla ludzi ceniących sobie intuicyjność programu oraz potrafiących docenić ich prostą budowę.
Nie chciałbym napisać czegoś co ktoś już pisał, jednak ocena może być jedna, tylko inaczej napisana ;)
Ocena programu: Dobry