Wise Registry Cleaner Wise Registry Cleaner 10.3.4

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wise Registry Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do wyszukiwania i usuwania błędnych wpisów znajdujących się w rejestrze systemowym.

Aplikacja skanuje m. in. takie elementy rejestru jak ścieżki do aplikacji, rodzaje dostępnych czcionek, elementy dostępne w menu start, programy uruchamiane podczas startu systemu, historie przeglądarek, pliki pomocy, biblioteki DLL i znacznie więcej. Edycja Wise Registry Cleaner Pro (płatna) została wyposażono dodatkowo w funkcję eksportu znalezionych plików do formatu MS Excel oraz opcję optymalizacji systemu i przywracania wprowadzonych zmian.

Wise Registry Cleaner charakteryzuje przede wszystkim szybkość i skuteczność działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowa, szybkość oraz skuteczność działania, wygodne rozmieszczenie narzędzi w zakładkach
brak języka polskiego
12.08.2011 16:08 • Recenzja do wersji 6.13

Wise Registry Cleaner to darmowa aplikacja wydana przez firmę WiseCleaner służąca do głównie czyszczenia rejestru.

Podczas pierwszego uruchomienia programu zaproponowane zostanie nam utworzenie kopii bezpieczeństwa rejestru, po wybraniu opcji 'Yes" można wykonać punkt przywracania systemu lub pełną kopię systemowego rejestru.
W głównym oknie aplikacji ujrzymy trzy główne zakładki odpowiadające za czyszczenie rejestru (Registry Cleaner), defragmentację rejestru (Registry Defrag) oraz drobny tuning systemu (System Tuneup).

Registry Cleaner
To narzędzie ma za zadanie wyszukanie i usunięcie błędnych wpisów z rejestru systemu. Użytkownik może wybrać które kategorie wpisów mają zostać przeskanowane w poszukiwaniu błędów. Sam proces skanowania jest bardzo szybki, a wyniki na bieżąco są aktualizowane w oknie aplikacji. Po zakończeniu skanowania przy każdej kategorii zostaje dodana liczba znalezionych błędnych wpisów rejestru.

Registry Defrag
Ten moduł ma za zadanie usunięcie pustych przestrzeni w pliku rejestru, dzięki temu powinna ulec poprawie szybkość działania systemu. Użycie tego narzędzia ogranicza się do dwóch kliknięć - najpierw na przycisk "Start Optimizing" a następnie potwierdzenie operacji. Resztą zajmie się sam program.
Podobnie jak podczas wyszukiwania błędów w rejestrze proces defragmentacji trwa bardzo krótko (w moim przypadku niecała minuta, chociaż ze to była pierwsza taka operacja w moim systemie). Po zakończonej defragmentacji w górnej części okna pojawi się komunikat o ostatniej przeprowadzonej defragmentacji rejestru systemu oraz o jego rozmiarze.
Należy pamiętać, że podczas defragmentacji system nie będzie dostępny.

System Tuneup
W tej zakładce użytkownik może dostosować opcje dotyczące uruchamiania/zamykania/stabilność systemu oraz przyspieszenie systemu czy połączenia sieciowego.
Przyspieszanie uruchamiania/zamykania systemu ogranicza się do zaledwie jednej opcji - ograniczenie bezczynności aplikacji podczas procesu zamykania

W opcjach dotyczących poprawienia stabilności systemu także nie znajdziemy wiele ustawień. jedyne możliwości to rozdzielenie komponentów explorera do osobnych procesów oraz automatyczne zamykanie "zamrożonych" procesów.

Najwięcej opcji dotyczy poprawy szybkości systemu. Można tutaj zoptymalizować dysk twardy, osiągi procesora dla aplikacji czy gier czy na przykład poprawa wyglądu okien.
Jednak według mnie najważniejsza w tej kategorii jest możliwość wyłączenia auto-odtwarzania - może to uchronić przed wirusami przenoszonymi na pamięciach przenośnych USB, dyskach twardych czy płytach CD/DVD

Pozostała ostatnia kategoria - przyspieszanie połączeń sieciowych
Oczywiście jeśli dostawca zapewnia nam prędkości 1Mbit/s to ten program nie spowoduje tego że będziemy mogli pobierać pliki z wyższymi prędkościami.
Aplikacja optymalizuje ustawienia sieci, wydajność TCP/IP oraz ustawienia TTL.


Teraz dosłownie parę słów o ustawieniach, których także nie ma zbyt wiele, ale te które istnieją raczej zadowolą większość użytkowników. Znajdziemy w nich opcje dotyczące automatycznego sprawdzania aktualizacji, trybu skanowania rejestru (normalny, bezpieczny, głęboki) autostartu czy ustawienia harmonogramu czyszczenia.


Podsumowując aplikacja bardzo użyteczna. Wielkim plusem jest jesj szybkjość działania i przejrzysty interfejs. Dla początkujących użytkowników dwie pierwsze zakładki nie będą stanowiły najmniejszego problemu, jednak z ostatnią mogą być niemałe problemy, głównie ze względu na brak polskiej wersji językowej dla najnowszej wersji aplikacji (w chwili pisania tego tekstu była to wersja 6.1.3).
Moim zdaniem jest to jedna z aplikacji które obowiązkowo muszą znaleźć się w naszym syatemie.
A co ważne - program bez problemów działa na 64-bitowym systemie.

intuicyjny interfejs, sprawne działanie, prostota użytkowania, skuteczność
brak automatycznych aktualizacji
ocena użytkownika
27.08.2010 00:00 • Recenzja do wersji 5.53 Build 305

WRC jest jednym z podstawowych programów, które powinny znaleźć się na komputerze każdego użytkownika. Częste użytkowanie pozwala na zachowanie porządku w rejestrze, a w niektórych przypadkach nawet przyspieszenie działania komputera.

Program działa bardzo sprawnie, a do tego posiada przejrzysty i intuicyjny interfejs co sprawia, że jest łatwy w użyciu. Po przeskanowaniu rejestru sam proponuje, które wpisy można bezpiecznie usunąć, a które mogą spowodować komplikacje, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Oprócz skanera WRC posiada popularne dla tego rodzaju narzędzi funkcje tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych oraz defragmentację. Dotychczas nie spotkałem się z żadnymi problemami, spowodowanymi częstym notabene użytkowaniem programu. Jedyną wadą wersji darmowej jest brak automatycznych aktualizacji.