Wise Registry Cleaner 9.65

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wise Registry Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do wyszukiwania i usuwania błędnych wpisów znajdujących się w rejestrze systemowym.

Aplikacja skanuje m. in. takie elementy rejestru jak ścieżki do aplikacji, rodzaje dostępnych czcionek, elementy dostępne w menu start, programy uruchamiane podczas startu systemu, historie przeglądarek, pliki pomocy, biblioteki DLL i znacznie więcej. Edycja Wise Registry Cleaner Pro (płatna) została wyposażono dodatkowo w funkcję eksportu znalezionych plików do formatu MS Excel oraz opcję optymalizacji systemu i przywracania wprowadzonych zmian.

Wise Registry Cleaner charakteryzuje przede wszystkim szybkość i skuteczność działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość, dokładność,bezpieczeństwo
brak
ocena użytkownika

Ten program jest najlepszym rozwiązaniem do czyszczenia rejestru, posiada polski interfejs, 3 tryby skanowania(normalny)-ten jest zalecany,bezpieczny(pokazuje tylko "zielone"wpisy-ustawienie to może być stosowane przez mało doświadczonych użytkowników), oraz skan dokładny(przeprowadzane jest pełne skanowanie, tryb ten jest zalecany dla doświadczonych użytkowników), program cechuje bardzo szybkie skanowanie i przy odpowiedniej wiedzy i ustawieniach-bezpieczeństwo, Wise posiada także optymalizacje rejestru w postaci narzędzia do defragmentacji, zmniejsza nasz rejestr dzięki temu nasz system szybciej startuje. W programie nie zabrakło także "mini tweakera" ustawień systemowych. Dla mnie jest to najlepsze narzędzie obok ukraińskiego Vit registry cleanera,jednakże nie należy stosować tych narzędzi naprzemiennie.

13.05.2014 00:55 | Recenzja do wersji 8.11
darmowa, szybkość oraz skuteczność działania, wygodne rozmieszczenie narzędzi w zakładkach
brak języka polskiego

Wise Registry Cleaner to darmowa aplikacja wydana przez firmę WiseCleaner służąca do głównie czyszczenia rejestru.

Podczas pierwszego uruchomienia programu zaproponowane zostanie nam utworzenie kopii bezpieczeństwa rejestru, po wybraniu opcji 'Yes" można wykonać punkt przywracania systemu lub pełną kopię systemowego rejestru.
W głównym oknie aplikacji ujrzymy trzy główne zakładki odpowiadające za czyszczenie rejestru (Registry Cleaner), defragmentację rejestru (Registry Defrag) oraz drobny tuning systemu (System Tuneup).

Registry Cleaner
To narzędzie ma za zadanie wyszukanie i usunięcie błędnych wpisów z rejestru systemu. Użytkownik może wybrać które kategorie wpisów mają zostać przeskanowane w poszukiwaniu błędów. Sam proces skanowania jest bardzo szybki, a wyniki na bieżąco są aktualizowane w oknie aplikacji. Po zakończeniu skanowania przy każdej kategorii zostaje dodana liczba znalezionych błędnych wpisów rejestru.

Registry Defrag
Ten moduł ma za zadanie usunięcie pustych przestrzeni w pliku rejestru, dzięki temu powinna ulec poprawie szybkość działania systemu. Użycie tego narzędzia ogranicza się do dwóch kliknięć - najpierw na przycisk "Start Optimizing" a następnie potwierdzenie operacji. Resztą zajmie się sam program.
Podobnie jak podczas wyszukiwania błędów w rejestrze proces defragmentacji trwa bardzo krótko (w moim przypadku niecała minuta, chociaż ze to była pierwsza taka operacja w moim systemie). Po zakończonej defragmentacji w górnej części okna pojawi się komunikat o ostatniej przeprowadzonej defragmentacji rejestru systemu oraz o jego rozmiarze.
Należy pamiętać, że podczas defragmentacji system nie będzie dostępny.

System Tuneup
W tej zakładce użytkownik może dostosować opcje dotyczące uruchamiania/zamykania/stabilność systemu oraz przyspieszenie systemu czy połączenia sieciowego.
Przyspieszanie uruchamiania/zamykania systemu ogranicza się do zaledwie jednej opcji - ograniczenie bezczynności aplikacji podczas procesu zamykania

W opcjach dotyczących poprawienia stabilności systemu także nie znajdziemy wiele ustawień. jedyne możliwości to rozdzielenie komponentów explorera do osobnych procesów oraz automatyczne zamykanie "zamrożonych" procesów.

Najwięcej opcji dotyczy poprawy szybkości systemu. Można tutaj zoptymalizować dysk twardy, osiągi procesora dla aplikacji czy gier czy na przykład poprawa wyglądu okien.
Jednak według mnie najważniejsza w tej kategorii jest możliwość wyłączenia auto-odtwarzania - może to uchronić przed wirusami przenoszonymi na pamięciach przenośnych USB, dyskach twardych czy płytach CD/DVD

Pozostała ostatnia kategoria - przyspieszanie połączeń sieciowych
Oczywiście jeśli dostawca zapewnia nam prędkości 1Mbit/s to ten program nie spowoduje tego że będziemy mogli pobierać pliki z wyższymi prędkościami.
Aplikacja optymalizuje ustawienia sieci, wydajność TCP/IP oraz ustawienia TTL.


Teraz dosłownie parę słów o ustawieniach, których także nie ma zbyt wiele, ale te które istnieją raczej zadowolą większość użytkowników. Znajdziemy w nich opcje dotyczące automatycznego sprawdzania aktualizacji, trybu skanowania rejestru (normalny, bezpieczny, głęboki) autostartu czy ustawienia harmonogramu czyszczenia.


Podsumowując aplikacja bardzo użyteczna. Wielkim plusem jest jesj szybkjość działania i przejrzysty interfejs. Dla początkujących użytkowników dwie pierwsze zakładki nie będą stanowiły najmniejszego problemu, jednak z ostatnią mogą być niemałe problemy, głównie ze względu na brak polskiej wersji językowej dla najnowszej wersji aplikacji (w chwili pisania tego tekstu była to wersja 6.1.3).
Moim zdaniem jest to jedna z aplikacji które obowiązkowo muszą znaleźć się w naszym syatemie.
A co ważne - program bez problemów działa na 64-bitowym systemie.

12.08.2011 16:08 | Recenzja do wersji 6.13

Komentarze

0 nowych
marciano2222   12 #166 30.04.2018 13:20

@Astor44: Bo ma reklamówki więc śmiało instaluj Pozdrawiam

Astor44   3 #165 15.02.2018 14:42

Przez programy Junkware Removal Cleaner i AdwCleaner ten program jest traktowany jako "malware". Stosowałem go kilka tygodni lecz nic zdrożnego nie zauważyłem.

  #163 08.07.2017 23:00

@Bartosz82: "A co bardziej dokładniej czyści system i rejestr z pozostałości po innych programach"

Najlepiej czyści użytkownik wiedzący co chce usunąć ;) Wystarczy użyć systemowego edytora rejestru i jego wyszukiwarki. Dla wygody lepiej Registrar Registry Manager.

  #162 13.06.2017 14:21

@anonimmmmmmmmm (niezalogowany): najpierw poczytaj, a później zadaj pytanie, bo sam nie wiesz o co konkretnie ci chodzi !

Bartosz82   8 #161 03.05.2017 17:01

A co bardziej dokładniej czyści system i rejestr z pozostałości po innych programach: Wise Registry Cleaner czy CCleaner ?
I czy lepiej używać tych programów instalując je na dysku komputera czy lepiej jest używać wersji portable ?

Autor edytował komentarz w dniu: 03.05.2017 17:02
Daniel_1982   10 #160 27.12.2016 14:17

@Anonim (niezalogowany): Konkrety?

Zero Ghost   16 #159 08.11.2016 15:59

@NorthAngel: Ten jest bardzo dobry i co więcej aktualna jest akcja Giveaway bo normalnie jest płatny ,PL można wybrać w opcjach już po zainstalowaniu http://www.comss.info/page.php?al=RegOrganizer_740
soft jest bardzo fajny i przejrzysty ,z jednej stronie znajdzie i usunie śmieci a z drugiej pozwala na łatwą i szybką eksploracje i ręczne zaznaczenie staroci do usunięcia.
Ma też świetny de-instalator ,tylko zanim coś zainstalujesz musisz włączyć monitorowanie instalacji, monitorowanie masz w menu kontekstowym pod PPM , używam tego softu już jakiś czas i jestem z niego zadowolony ,w bazie dobrych też jest ale jak już napisałem to płatny soft
działa na : Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP 32|64-bit

  #158 22.10.2016 13:17

badziewie

juta   19 #157 26.08.2016 19:14

@NorthAngel: Ja na razie używam właśnie Wise Registry Cleaner, wcześniej produktu spod znaku Auslogics.

  #156 04.08.2016 08:45

Niby program w porządku, ale ostatnio miałem problem ze sterownikami od karty sieciowej gdzie udałem się do informatyka i mi wszystko działało od czasu jak nie uruchomiłem Odkurzacza i wszystko mi usuną !!! i

  #155 11.04.2016 11:58

jest nowa wersja 9.15

NorthAngel   8 #154 28.03.2016 23:15

A jakiego programu używacie do czyszczenia rejestru ? np. na windows XP

cyngiel 1   8 #153 27.03.2016 18:54

@Bogdan_G: Wszystko to prawda, tylko mit ciągłego czyszczenia rejestru, żeby system hulał na sto procent....też jest lekko przesadzony.
Zawalony rejestr starymi wpisami często po ich usunięciu działa tak samo.
Oczywiście, jeśli się instalowało jakiś bardzo uciążliwy program i wiemy, że system ma zadyszkę właśnie z tego powodu, to oczywiście wskazane jest szukanie takiego programu, który znajdzie i wyeliminuje te upośledzające system wpisy.
Ale nic na siłę," kosmetyka" jak to powiedziałeś w większości przypadków spełnia swoją rolę.

Bogdan_G   19 #152 26.03.2016 22:46

@cyngiel 1: zasady, to dobra rzecz. Jest się czego trzymać. Gdy dużo odinstalowuję i usuwam, to wiadomo, że dużo też trzeba czyścić. Do rejestru używam najefektywniejszego programu. Potem z miesiąc nie ruszam rejestru, aż widzę, że za dużo.
Trzeba docenić regseeker. Ma opcje wyszukiwania w rejestrze. Dotyczy to wpisów programów zmieniających ustawienia systemowe w rejestrze. Regseeker hurtowo znajdzie, zaznaczy usunie wszystkie, zrobi backup usuniętych wpisów. Jest to ważne, gdyż żaden program czyszczący nie usuwa pozostałości zmieniające systemowe ustawienia. Tylko znalezienie wszystkich wpisów i przywrócenie domyślnych ustawień systemowych, często ratuje system. Tak jest w przypadku odinstalowania tuneup, czy jakiegoś innego tweakera, nawet jakiegoś malware, - żaden program tego nie wyczyści w rejestrze. Nawet total uninstall wszystkiego nie usuwa. Po tuneup mozna w rejestrze jeszcze duzo znaleźć.
Patrz jeszcze inaczej - dużo programów zapisuje ustawienia w pliku. Dużo zapisuje ustawienia w rejestrze. Czasem można korzystać z opcji, np. ccleanera, żeby program zapisał ustawienia w pliku. Ccleaner jest bezpieczny, ale jest dużo takich programów, których nie chcemy, a pozostały po nich wpisy w rejestrze mogące tworzyć konflikty w systemie.

Można byłoby dużo o sprzątaniu rejestru. Tak naprawdę, to milion nieaktywnych pozostałości, to żaden problem. Wtedy WRC daje jakieś złudne poczucie kosmetyki. Inne programy lepiej robią tą kosmetykę. Tylko reklamować. Naprawdę liczy się umiejętność wyszukiwania kluczy stwarzających zagrożenie - są do tego programy. Bezcenna jest umiejętność wyszukania skopanego klucza, który powoduje errory - aplikacja niepoprawnie odinstalowania - pozostał klucz, nie ma wartości i za chiny nie można ponownie zainstalować frameworka, czy chrome. Kto umie takie błędne klucze znaleźć i usunąć, ten ma lekko.

Autor edytował komentarz.
cyngiel 1   8 #151 26.03.2016 18:54

@Bogdan_G: Ja wyznaję zasadę, że używać jednego programu i nie dać się zwariować, bo z pewnością każdy działa trochę inaczej i co innego wyszuka.
WRC ostatnio diametralnie odświeżyli i udoskonalili sposób sprzątania i mi tyle wystarczy.

Bogdan_G   19 #150 26.03.2016 00:38

@cyngiel 1: Przyznam się, że nowy regseeker najlepiej wysprzątał rejestr.

cyngiel 1   8 #149 25.03.2016 17:36

@Bogdan_G:
Użyłeś tego rozszerzonego trybu?
Widocznie każdy program szuka po swojemu a jetclean wygrywa z WRC.

Bogdan_G   19 #148 25.03.2016 15:21

Program nawet nic nie uszkodził. Zdefragmentował, bezpiecznie usunął. Wrzuciłem jetclean 1.5.0.129 i szok - tyle śmieci w rejestrze po użyciu WRC? No to u mnie WRCFree nie zagrzał miejsca. http://s21.postimg.org/qjevw4n6f/001256.jpg

Autor edytował komentarz.
cyngiel 1   8 #147 24.03.2016 18:26

Najnowsza wersja znalazła mi 150 niepotrzebnych wpisów w rejestrze.
Takie stare "kwiatki" po dawno temu odinstalowanych programach (chociaż były odinstalowywane za pomocą służących do tego aplikacji od producentów) sprzed około 4 lat, powiązane z Bearshare i Nero.
Bardzo dobrze się sprawuje.
Oczywiście w przypadku uruchomienia trybu rozszerzonego, należy przeglądać wpisy, żeby czasem nie usunąć sobie czegoś potrzebnego.
Nic jednak nie znalazł, oprócz zbędnych wpisów nawet w tym trybie.
Więc jest OK.
Poza tym robi kopie usuniętych wpisów, więc zawsze można jej użyć w przypadku jakiś nieprawidłowości po usuwaniu.
Polecam.