Wkrótce Linux na komputerach Lenovo

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio coraz popularniejsze stają się komputery stacjonarne i laptopy z preinstalowanymi dystrybucjami Linuksa. Teraz nad dołączeniem do tego grona zastanawia się firma Lenovo, właściciel marki ThinkPad.

Kiedyś Linuksa na nowych komputerach spotkać można było tylko w tanich zestawach sprzedawanych w supermarketach, wyłącznie jako sposób obniżenia ich ceny. Teraz producenci zaczęli zauważać, że użytkownicy ich komputerów coraz częściej chcą instalować na nich Linuksa, niekoniecznie płacąc przy zakupie za niepotrzebną dla nich licencję na Windows.

Nad wprowadzeniem do swojej oferty komputerów z Linuksem zastanawia się teraz firma Lenovo. Zamiast samemu wybrać dystrybucję, która będzie dostępna w nowych zestawach, firma postanowiła zapytać użytkowników o ich ulubione systemy. Ankieta dostępna jest na oficjalnym blogu firmy.

Warto dodać, że firma Lenovo już od pewnego czasu oferuje wsparcie dla Linuksa, szczegóły na ten temat znaleźć można na stronie firmy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy