WonderFox DVD Ripper Speedy WonderFox DVD Ripper Speedy 15.1.0.0

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WonderFox DVD Ripper Speedy to podstawowa, a jednocześnie darmowa edycja ciekawego oprogramowania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych nośników DVD-Video. Dysponuje ona jedynie niezbędnymi narzędziami, które zadowolić powinny mniej wymagających użytkowników.

Program wyposażony został w tryb wsadowego przetwarzania, pozwalający na wygodną pracę z większą ilością danych. Dzięki odpowiedniej optymalizacji pod kątem wielordzeniowych procesorów oraz wsparciu dla akceleracji GPU umożliwia bardzo szybkie kopiowanie nośników na dysk komputera. Z jego pomocą stworzymy kopie zapasowe zawierające pełną zawartość płyty DVD lub tylko wybrane rozdziały (przydatne gdy podczas rippowania chcielibyśmy pominąć uciążliwe reklamy).

WonderFox DVD Ripper Speedy oferuje funkcje usuwania tylko podstawowych zabezpieczeń CSS, które stosowane są przez dystrybutorów. Narzędzie pozwala także na zmianę podstawowych właściwości kopiowanej płyty, tj. stosowany kodek audio (AC3 i MP2) i wideo (MPEG-1/2), rozmiar obrazu, ilość FPS i poziom bitrate, liczba kanałów audio, próbkowanie i poziom głośności. Przetworzony materiał wideo zapiszemy na dysku w standardzie PAL lub NTSC.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

sprawna obsługa w praktyce
nie obsługuje niektórych danych na DVD
ocena użytkownika
13.06.2017 15:30 • Recenzja do wersji 8.6

Korzystam od lat z różnych programów, by "zrzucić" sobie z DVD nagrania z muzyką. Nie trafiłem jednak na taki, który mi odpowiada. Tym samym nie pamiętam dostatecznie dobrze ich zalet i wad, by właściwie porównać z WonderFox DVD Ripper Speedy.

Ograniczę się w związku z tym jedynie do konkretnego przykładu. Płyta z filmem "Cały ten zgiełk" jest mało przyjazna dla użykownika. Mam czasami ochotę posłuchać jakiegoś jej fragmetu. Przebicie się przez dudniące ostrzeżenia antypirackie jest bardzo irytujące. Szczególnie uciążliwe jest to, gdy dźwięk odtwarza domowy zestaw audio.

Zgrałem już klka razy cały fiilm lub jego fragmenty, ale odtwarzając je widziałem lub słyszałem zawsze takie czy inne pogorszenia w stosunku do oryginału. Niektóre programy miały proste funkcje pozwlające w prosty sposób zgrać materiał z DVD na twardy dysk. Inne działały bardziej w roli konwerterów, których ustawienie wymaga trochę wiecej wiedzy o formatach cyfrowych nagrań A-V, czyli ruchomy obraz i dźwięk.

W przypadku tego filmu zgrania z WonderFox DVD Ripper Speedy sprawdziło się dotychczas najlepiej. Obsługa jest szybka. Pierwszy na liście z zawartoscią pokazuje się główny film. Jest możliwość prostego wyboru ścieżki dżwiękowej i napisów. Klikając w ikonkę "edit" otwiera się do okienko, gdzie można wybrać odpowiedni fragment filmu. Wykonanie wybranego sposób kopiowania uruchamia kliknięcie w ikonkę "run"i proces przebiega bardzo płynnie.

Problemem z tą konkretną płytą było wybranie właściwej ścieżki dźwiękowej. Pierwsza do wyboru pojawia się sieżka z dźwiękiem wielokanałowym 5.1 i jest to optymalny wybór.

Odtwarzając póżniej nagranie tylko z 2 głośnikami należy wybrać jednak w programie opcję z 5.1 W tym przypadku utrata sygnału przestrzennego nie ma znaczenia, bo nagranie robiono sterofonicznie. Miksowanie w programie do ustawinia na 2 kanały z sygnału 5.1 nie brzmi dobrze.

prostota obsługi, rewelacyjny czas ripowania, dobre wykorzystanie GPU, bezproblemowe działanie
nienajlepsze zarządzanie profilami, brak pełnej informacji na temat płyty DVD
ocena użytkownika
30.07.2016 14:07 • Recenzja do wersji 7.2

Pojawił się przede mną problem: przerzucenie zawartości kilkudziesięciu płyt DVD do formatu optymalnego dla rzutnika DooGee P1. W kwestii ripowania i konwersji filmów jestem kompletnym laikiem.
Przeglądnąłem kilka programów proponowanych przez DP. W kilku pierwszych przypadkach zawsze coś było nie tak: albo program nie działał, albo działał źle, albo nie potrafiłem się nim posługiwać. W końcu trafiłem na WonderFox DVD Ripper Speedy. To było to! Program zadziałał bez problemu, nie wymagał ode mnie wiedzy na poziomie: ekspert i w dodatku zrobił mi ripa w siedem minut (mam trzyletniego laptopa MSI z platformą Brazos)!
Trochę mnie rozczarowało to, że wersja darmowa (Speedy) pozwala używać tylko kompresji MPG (pierwszej lub drugiej wersji), a ja chciałem poeksperymentować trochę z MP4 (aby zmniejszyć pliki). Niemniej jednak program sprawował się tak dobrze, że skusiłem się na promocję ;) i kupiłem pełną wersję Pro. Promocyjna oferta i plus wygrzebany w sieci kupon dający 5 USD zniżki pozwoliły mi kupić program za mniej więcej 90 PLN. Program w pełni spełnił moje oczekiwania, chociaż rzadko wychodzę poza opcje dostępne w wersji darmowej (Speedy).

Na początek należy wskazać napęd a program sam odnajduje znajdujące się na nim filmy. Co ciekawe potrafi "wyciągnąć" dwa filmy zapisane w trzech plikach vob z siedmiu znajdujących się na płycie i robi to dobrze! Oszczędza to sporo pracy i jest naprawdę wielką pomocą dla laika.
Następnie trzeba wybrać, który film (albo filmy - program może od razu zripować ich więcej) ma znaleźć się na dysku. Na koniec wystarczy nacisnąć duży przycisk "RUN" i poczekać. Najlepszy czas jaki udało mu się osiągnąć to 7 minut dla jednego odcinka Przystanku Alaska (jednej na płycie znajdują się dwa).
Oczywiście możemy trochę sobie poklikać, ale liczba opcji do wyboru nie przeraża. Co więcej możemy zmienić tylko jedną opcję, a pozostałe pozostawić decyzji programu ("Smart Fit"). oczywiście możemy również pozmieniać wszystko. Co możemy ustawić? Dla obrazu:
- typ dekodera,
- rozdzielczość wynikową,
- frame rate,
- bit rate.
Dla dźwięku:
- typ dekodera,
- liczbę kanałów,
- bit rate,
- głośność.
Możemy też wybrać PAL/NTSC i opcje usuwania przeplotu.
Dodatkowo możemy użyć kilku predefiniowanych filtrów do konwersji. O ile takie filtry jak rozmywanie, przerabianie na kreskę itp. wydają się być całkowicie bezużyteczne, to filtr pozwalający rozjaśnić film jest całkiem przydatny.
Większość tych opcji wpływa znacząco na czas ripowania, wielkość plików oraz jakość filmu na urządzeniu wyjściowym.
Warto trochę poeksperymentować dla uzyskania najlepszych efektów.

Co dostajemy w wersji Pro?
- możliwość ripowania zabezpieczonych płyt (DVD CSS, DVD-DRM, Disney X-Project protection, Sony Arccos, UOPS itp.),
- ponad pięćdziesiąt dodatkowych formatów video i audio (AVI, MP4, MPG, MOV, MKV, M4V, WMV, AAC, M4R, MP4, HTML5 video itp.),
- wsparcie ripowania i transferu plików na niektóre urządzenia (iPhone, iPad, iPod, Android phone, TV itp.),
- wsparcie dla obrazów ISO i folderów DVD,
- ofertę dokupienia HD Video Converter Factory Pro za 10 USD (w wersji Lifetime).
Czy warto kupić pełną wersję programu? To zależy. Relacja jakości do ceny nie jest zbyt dobra. Jeśli jednak darmowa wersja spełnia Twoje potrzeby, odpowiada Ci prosty interfejs programu, zestaw ustawień Ci wystarcza, ale brakuje Ci innych formatów wyjściowych - wtedy warto kupić pełna wersję. Z drugiej strony pakiet DVD Ripper plus HD Video Converter Factory za nieco ponad 30 USD nie wydaje się już tak złą ceną.

Już w pierwszym dniu znalazłem kilka niedoróbek, których nie powinno być w płatnej wersji.:
- presety, które możemy tworzyć w wersji pełnej są bezużyteczne - możemy je zapisać, ale... nie możemy ich wczytać,
- program zapamiętuje wszystkie ustawienia za wyjątkiem ustawień zaawansowanych (głównie PAL/NTSC) - co bywa denerwujące,
- program nie dostarcza pełnej informacji co do płyty DVD (ja posiłkuję się AVIcodec),
- jeśli nie usunęliśmy wersji darmowej i uruchomimy ją już po instalacji wersji płatnej to czeka nas ponowna instalacja wersji płatnej, ponieważ staje się ona bezużyteczna (znikają presety).

Wersja darmowa, na podstawowych ustawieniach ma dwa duże atuty: prostotę interfejsu i szybkość działania. Jednak w wersji płatnej, przy użyciu bardziej zaawansowanych kodeków drugi atut znika - program pracuje znacząco wolniej.
Bardzo polecam darmową wersję - szczególnie, jeśli jesteś laikiem w kwestii konwersji filmów, masz dużo płyt DVD i chciałbyś je przenieść na przykład na NAS-a nie tracąc na to połowy życia...