r   e   k   l   a   m   a
reklama

Wydano LibreOffice 3.3.1 z poprawkami stabilności

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się właśnie aktualizacja LibreOffice do wersji 3.3.1. Poprawiono stabilność pakietu biurowego, wyeliminowano także liczne błędy w programie.

Finalna wersja LibreOffice 3.3.1 jest identyczna z RC 2, jak czytamy na stronach producenta pakietu. Użytkownikom systemu Windows, którzy posiadają zainstalowaną wersję OpenOffice.org zaleca się usunięcie pakietu, jeśli chcą skorzystać z LibreOffice. Z kolei dla osób używających systemu Windows 2000 zalecana jest dodatkowa aktualizacja przed zainstalowaniem 3.3.1. Najnowsza wersja pakietu biurowego zawiera liczne poprawki bezpieczeństwa wprowadzone w OpenOffice 3.3.0, oczyszczono także kod źródłowy, zaktualizowano wersję językowe, pojawiły się też nowe ikony MimeType. Szczegółowa lista zmian i funkcji oferowanych przez LibreOffice dostępna jest na stronach programu.

The Document Foundation, organizacja odpowiedzialna za rozwój pakietu, obecnie zbiera fundusze na zarejestrowanie fundacji w Niemczech. Potrzebnych jest 50 tys. euro, dotychczas zaś udało się uzbierać już 40 tys. Z kolei w poniedziałek ogłoszono, że rozwój LibreOffice będzie wspierać firma Canonical, twórca Ubuntu. Pakiet biurowy będzie domyślnym narzędziem do edycji dokumentów w najnowszym wydaniu tej dystrybucji Linuksa.

LibreOffice 3.3.1 można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest wersja dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic