XenCenter 6.5.2.2477

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Wirtualizacja (dla specjalistów IT)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

XenCenter to bezpłatna, zintegrowana konsola administracyjna umożliwiająca konfigurację, zarządzanie, monitorowanie i aktualizowanie serwerów XenServer.

XenCenter udostępnia opcje pozwalające tworzyć i zarządzać pulami serwerów, jak i pojedynczym hostem. Za pomocą konsoli łatwo można dodawać i edytować maszyny wirtualne, dyski wirtualne oraz lokalne i współdzielone magazyny danych, a także zarządzać wirtualnymi sieciami. W każdej maszynie wirtualnej dostępny jest graficzny KVM, który - o ile to możliwe - może pracować z wykorzystaniem Pulpitu zdalnego. XenCenter umożliwia również przypisanie licencji do hostów oraz generowanie raportów o stanie puli bądź poszczególnych serwerów. Jest to również jedyne narzędzie pozwalające instalować poprawki do hypervisora.

Możliwości XenCenter można rozszerzyć poprzez instalację nieoficjalnych rozszerzeń tworzonych przez społeczność, na przykład do tworzenia map połączeń czy zarządzania zewnętrznym serwerem licencji bezpośrednio w programie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   38 #3 11.05.2017 13:04

Całkiem fajny darmowy program do zarządzania serwerami XenServer.

darek719   42 #2 30.10.2015 19:40

prosty i przejrzysty interfejs, dobry program.

  #1 10.11.2012 18:52

Wygląda ciekawie, zróbcie kiedyś tutka jak to wygląda w praktyce. Postawienie kilku wirualków na serwerze i administracja nimi