r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

XenCenter 6.5.2.2477

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Wirtualizacja (dla specjalistów IT)

XenCenter to bezpłatna, zintegrowana konsola administracyjna umożliwiająca konfigurację, zarządzanie, monitorowanie i aktualizowanie serwerów XenServer.

XenCenter udostępnia opcje pozwalające tworzyć i zarządzać pulami serwerów, jak i pojedynczym hostem. Za pomocą konsoli łatwo można dodawać i edytować maszyny wirtualne, dyski wirtualne oraz lokalne i współdzielone magazyny danych, a także zarządzać wirtualnymi sieciami. W każdej maszynie wirtualnej dostępny jest graficzny KVM, który - o ile to możliwe - może pracować z wykorzystaniem Pulpitu zdalnego. XenCenter umożliwia również przypisanie licencji do hostów oraz generowanie raportów o stanie puli bądź poszczególnych serwerów. Jest to również jedyne narzędzie pozwalające instalować poprawki do hypervisora.

r   e   k   l   a   m   a

Możliwości XenCenter można rozszerzyć poprzez instalację nieoficjalnych rozszerzeń tworzonych przez społeczność, na przykład do tworzenia map połączeń czy zarządzania zewnętrznym serwerem licencji bezpośrednio w programie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   37 #3 11.05.2017 13:04

Całkiem fajny darmowy program do zarządzania serwerami XenServer.

darek719   41 #2 30.10.2015 19:40

prosty i przejrzysty interfejs, dobry program.

  #1 10.11.2012 18:52

Wygląda ciekawie, zróbcie kiedyś tutka jak to wygląda w praktyce. Postawienie kilku wirualków na serwerze i administracja nimi

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.