reklama

Xfce 4.4.3 - mniej błędów i lepsze tłumaczenie

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydana została nowa, stabilna wersja lekkiego środowiska graficznego Xfce dla wszelakiej maści systemów uniksowych, oznaczona symbolem 4.4.3.

Najnowsza wersja to głównie poprawki, niwelujące wykryte od poprzedniego wydania błędy, oraz aktualizacja tłumaczeń - w tym także polskiego. I tak modyfikacjom poddany został panel (xfce4-panel), który obecnie wolny jest od kilku uciążliwych błędów występujących m.in. w FreeBSD (amd64) oraz podczas pracy z komponentem xrandr 1.2. Od poprawek nie ustrzegł się także Desktop Manager (xfdesktop), który miał problemy z obsługą czcionki i jej rozmiaru. W Window Manager z kolei zniwelowano błąd z maksymalizacją okien, migotaniem podczas zmiany rozmiaru i dodano klienta okien, który zapamiętuje w wypadku wystąpienia jakiegoś błędu ustawienia okien. Ponadto zmian doczekały się również biblioteka Widgetów, terminal, menadżer plików (Thunar) i edytor tekstu (mousepad). Więcej na temat zmian w aktualnym wydaniu znaleźć można w dokumencie changelog.

Xfce 4.4.3 dostępne jest na oficjalnej stronie projektu w postaci kodu źródłowego, graficznych instalatorów oraz binarów dla wybranych dystrybucji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama