r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Yahoo! BrowserPlus w fazie testów

Strona główna Aktualności

Ukazała się właśnie wersja testowa wtyczki Yahoo! BrowserPlus oznaczona jako sneak preview.

Aplikacja pracuje jako rozszerzenie dla przeglądarek internetowych Firefox 2 i 3 oraz Internet Explorer 7, działających w systemach operacyjnych z rodziny Windows i Mac OS X (tylko z procesorami Intel). BrowserPlus rozszerza znacząco interakcję systemu operacyjnego z przeglądarką internetową, dzięki czemu użytkownik obsługiwać może różnorakie aplikacje internetowe w wygodny sposób jak ma to miejsce w przypadku wersji desktopowych. Dla przykładu, umieszczanie materiałów na serwerach serwisu Flickr obywa się za pośrednictwem metody przeciągnij-upuść. Dodatkowo wtyczka za zgodą użytkownika pobiera usługi stworzone w Javascripcie lub Ruby i udostępnia je do pracy innym aplikacjom internetowym.

Producent zapowiada, iż z wersją finalną tego rozszerzenia pojawić się ma obsługa kolejnych przeglądarek i systemów operacyjnych. Udostępniona właśnie wersja wtyczki BrowserPlus współpracować może tylko z serwisami Yahoo! (w wersji finalnej ma to ulec zmianie). Więcej na temat tego rozszerzenia znaleźć można na stronie domowej projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.