Windows 11: darmowa aktualizacja z Dziesiątki już w ostatniej fazie

Windows 11: darmowa aktualizacja z Dziesiątki już w ostatniej fazie27.01.2022 15:08
Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Korzystający z Windows 10, którzy myślą o przesiadce na Windows 11, otrzymają taką możliwość szybciej, niż wcześniej planowano. Wbrew deklaracjom, że aktualizacja będzie dostępna dla każdego dopiero w połowie 2022 roku, Microsoft już teraz przechodzi do ostatniej fazy tego procesu.

Rozłożenie dostępności aktualizacji z Windows 10 do Windows 11 na etapy było planowane od początku, ale wcześniej Microsoft deklarował, że wszelkie ograniczenia zostaną zdjęte "w połowie 2022 roku". Jak jednak wynika z najnowszego wpisu Pansoa Panaya chwalącego tempo wdrażania nowej wersji, w tę ostatnią fazę wkraczamy już teraz. Można się więc spodziewać, że aktualizacja w Windows Update pojawi się dużo szybciej, niż na początku zakładano.

To oczywiście nie omija problemu wyśrubowanych zdaniem wielu wymagań Windowsa 11. System można zainstalować wyłącznie w komputerach wyposażonych w moduł TPM 2.0 i procesor z listy stosunkowo nowych modeli. Starsze - także te najbardziej wydajne - mogą sprawić, że Windows Update uzna, iż komputer nie nadaje się do aktualizacji. Szczegóły można sprawdzić, korzystając z oficjalnego narzędzia.

Panos Panay podaje, że użytkownicy decydują się przejść z Windowsa 10 na 11 dwa razy częściej niż przy poprzedniej takiej migracji i spędzają z systemem więcej czasu, na podstawie czego wysunięto wniosek, że Jedenastka zachęca do dłuższego korzystania z komputera. Ciekawostką jest też fakt, że użytkownicy 3 razy częściej korzystają z odświeżonego Microsoft Store, niż w Windows 10. Wychodzi więc na to, że przeprojektowany sklep rzeczywiście jest bardziej atrakcyjny dla użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)