Windows 11: darmowa aktualizacja z Dziesiątki już w ostatniej fazie

Windows 11: darmowa aktualizacja z Dziesiątki już w ostatniej fazie

Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
27.01.2022 15:08

Korzystający z Windows 10, którzy myślą o przesiadce na Windows 11, otrzymają taką możliwość szybciej, niż wcześniej planowano. Wbrew deklaracjom, że aktualizacja będzie dostępna dla każdego dopiero w połowie 2022 roku, Microsoft już teraz przechodzi do ostatniej fazy tego procesu.

Rozłożenie dostępności aktualizacji z Windows 10 do Windows 11 na etapy było planowane od początku, ale wcześniej Microsoft deklarował, że wszelkie ograniczenia zostaną zdjęte "w połowie 2022 roku". Jak jednak wynika z najnowszego wpisu Pansoa Panaya chwalącego tempo wdrażania nowej wersji, w tę ostatnią fazę wkraczamy już teraz. Można się więc spodziewać, że aktualizacja w Windows Update pojawi się dużo szybciej, niż na początku zakładano.

To oczywiście nie omija problemu wyśrubowanych zdaniem wielu wymagań Windowsa 11. System można zainstalować wyłącznie w komputerach wyposażonych w moduł TPM 2.0 i procesor z listy stosunkowo nowych modeli. Starsze - także te najbardziej wydajne - mogą sprawić, że Windows Update uzna, iż komputer nie nadaje się do aktualizacji. Szczegóły można sprawdzić, korzystając z oficjalnego narzędzia.

Panos Panay podaje, że użytkownicy decydują się przejść z Windowsa 10 na 11 dwa razy częściej niż przy poprzedniej takiej migracji i spędzają z systemem więcej czasu, na podstawie czego wysunięto wniosek, że Jedenastka zachęca do dłuższego korzystania z komputera. Ciekawostką jest też fakt, że użytkownicy 3 razy częściej korzystają z odświeżonego Microsoft Store, niż w Windows 10. Wychodzi więc na to, że przeprojektowany sklep rzeczywiście jest bardziej atrakcyjny dla użytkowników.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)