reklama

YouTube dla Androida z odtwarzaniem w tle i w trybie offline

Strona główna Aktualności

O autorze

YouTube jakie jest i jak działa każdy widzi (w szczególności osoby korzystające z usług Orange, ale to zupełnie inna sprawa). Serwis przez lata zdobył ogromną popularność i teraz często stanowi źródło muzyki czy filmów. Wielu użytkowników nie przywiązuje uwagi do jakości, nie jest im potrzebny dźwięk idealny, więc zamiast przechowywać tysiące utworów na dyskach, po prostu korzysta z zasobów sieciowych – wyszukiwarka, chwila i jest to, czego oczekujemy. O ile w wypadku tradycyjnych komputerów nie stanowi to problemu, wystarczy uruchomić YouTube w przeglądarce, a następnie ją zminimalizować i zająć się czymś innym, o tyle takiej możliwości nie dawała aplikacja mobilna. To ma się jednak zmienić, o czym informuje portal Android Police.

Okazuje się, że niedawno wydana wersja 5.2.27 ma już zaszytą taką opcję, tyle, że jeszcze nie jest ona widoczna. Wspomniany portal modyfikując plik ją odblokował, przez co uzyskał możliwość odtwarzania mediów w tle. Dotyczy to nie tylko zmiany aktywnej aplikacji, ale również całkowitego wyłączenia ekranu, a więc mobilny YouTube dla Androida będzie stanowił w zasadzie coś na kształt odtwarzacza. Dziwić może jedynie to, dlaczego tak późno Google zdecydowało się na taki właśnie krok, pomimo, że negatywnych opinii z powodu brakującej funkcji było naprawdę sporo. Może to mieć związek z niedawnymi ustaleniami, wedle których pojawi się płatna subskrypcja YouTube , mająca stanowić konkurencję dla Spotify czy Deezera. Co ciekawe, wspomniany portal zauważył również ciągi językowe odpowiedzialne za opisy dla opcji pobierania materiałów wideo do odtwarzania ich w trybie offline. W tym wypadku nie udało się jeszcze niczego uruchomić, ale jest to sygnał, że taka opcja również powinna niebawem zawitać do YouTube . Samą aplikację znajdziecie w bazie naszego serwisu, jeżeli jeszcze z niej nie korzystacie, zapraszamy do pobierania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić