Zakupy w Google?

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowa inicjatywa firmy Google ma diametralnie zmienić sytuację na europejskim rynku. Chcą oni przygotować nowe narzędzie pomagające sprzedawcom dotrzeć do potencjalnych klientów. Będąca ciągle w fazie testów usługa Google Base ma wkrótce stać się wielkim internetowym supermarketem.

Nikesh Arora, prezes europejskiego oddziału firmy, chce stworzyć miejsce, gdzie sprzedawcy i usługodawcy będą mogli tworzyć wirtualne stoiska, na których prezentowane będą ich oferty, szczegółowe opisy i ceny. Z badań wynika, że nawet doświadczeni, wiodący europejscy sprzedawcy nie są przygotowani do wejścia na sieciowy rynek, więc Google postanowiło im pomóc.

Dzięki nowej usłudze, Google może stać się poważnym konkurentem dla takich serwisów, jak Amazon i eBay. Taką możliwość przewidywaliśmy już w momencie uruchomienia Google Base. Nowy pomysł nie jest wielkim zaskoczeniem, działania firmy pokazują, że sukcesywnie dąży ona do przejmowania kolejnych usług mogących przynosić zyski.

Firma ogłosiła także plany sprzedaży książek w nowym serwisie Google Books. W przeciwieństwie do poprzedniego projektu, Google Print, tym razem inicjatywa prawdopodobnie uzyska uznanie wydawców. W tej chwili trwają poszukiwania partnerów chętnych na nowy model dystrybucji książek.

© dobreprogramy
s