Zapisz jako PDF lub XPS

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Bezpłatne rozszerzenie do programów pakietu biurowego Microsoft Office 2007, pozwalające na eksport dokumentów do formatu PDF lub XPS bezpośrednio poprzez funkcję „Zapisz jako” w menu Plik.

Dodatek Save as PDF or XPS współpracuje z programem bazodanowym Access, arkuszem kalkulacyjnym Excel, aplikacją do tworzenia formularzy InfoPath, programem do notatek OneNote, programem do tworzenia prezentacji PowerPoint, aplikacją do składu publikacji Publisher, narzędziem to tworzenia diagramów Visio oraz edytorem tekstów Word – w każdym przypadku w wersji 2007.

Wtyczka jest dostępna do pobrania bezpłatnie dla posiadaczy legalnych kopii pakietu Office.

Uwaga!

  1. Ze strony producenta można także pobrać osobno samą wtyczkę tylko do zapisu PDF oraz wtyczkę obsługującą XPS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, aktywne hiperłącza, pełna integracja z Microsoft Office, darmowy
pozwala na generowanie plików PDF tylko z pakietu Microsoft Office
ocena użytkownika
27.08.2010 13:35

Mało kto wie, że funkcjonalność generowania dokumentów w formacie PDF miała być pierwotnie wbudowana w pakiet Microsoft Office 2007. Tak się nie stało. Jej brak "zawdzięczamy" jednak nie leniwym programistom z Redmond ale firmie... Adobe, która oprotestowała taką możliwość strasząc pozwami o wykorzystywanie przez Microsoft pozycji monopolistycznej. Na szczęście ten ostatni ugiął się tylko częściowo pod żądaniami i udostępnił powyższy dodatek. Tyle historii.

Zapisz jako PDF lub XPS (Save as PDF or XPS) jest świetnym uzupełnienim Office'a - lepszym niż popularne "drukarki" plików PDF czyli programy takie jak PDFCreator czy Bullzip PDF Printer. Świetnym z dwóch powodów - po pierwsze jakość generowanych plików PDF jest bardzo dobra, same pliki ważą niewiele, nie ma też problemów z ich otwieraniem w najprzeróżniejszych czytnikach i na różnych platformach. Po drugie doskonale integruje się z pakietem Office - nie trzeba "drukować" plików PDF, po prostu zapisujemy dokument w tym formacie korzystając z funkcji Zapisz.

Głównym minusem programu jest brak możliwości generowania plików PDF z innych aplikacji niż Microsoft Office dlatego polecam używanie tego dodatku równolegle z programem Bullzip PDF Printer.