r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ze względów bezpieczeństwa Google zmienia adres swojego kalendarza

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydawać by się mogło, że adres usługi internetowej nie ma większego znaczenia. Prawda jest jednak inna, co świetnie pokazuje przykład kalendarza Google. Firma postanowiła w ostatnich dniach zmienić adres, pod jakim będzie on dostępny. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa. Od teraz posiada on własną subdomenę.

W dosyć krótkim, oficjalnym oświadczeniu pracownicy firmy nie przedstawiają dokładnych powodów tej decyzji. Wiadomo jedynie, że chodzi o „dalsze zwiększanie bezpieczeństwa”. Jeszcze obecnie stary adres www.google.com/calendar działa prawidło, niebawem będzie jednak przekierowywany na nowy, korzystający z osobnej subdomeny: calendar.google.com, co ma zagwarantować możliwe najmniejszy wpływ na klientów. Notka tłumaczy jednak, że użytkownicy mogą natknąć się na pewne problemy związane z tą zmianą – aplikacje muszą być dostosowane do zmienionego adresu, lub w odpowiedni sposób obsługiwać wspomniane przekierowania podczas wymiany danych.

Ta sama sytuacja dotyczy aplikacji klientów, które w jakiś sposób parsują adres kalendarza. Jeżeli korzystamy w przeglądarce z powiadomień z kalendarza Google, ta ponownie poinformuje nas o konieczności wyrażenia zgody na ich wyświetlanie: poprzednia dotyczy innego adresu, operacja ta jest więc wymagana i nie powinna budzić żadnych negatywnych obaw. Zmiany wejdą w życie pod koniec września.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów