ZoneAlarm Free Antivirus & Firewall 15.3.064.17729

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Zapory sieciowe (firewalle)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall to bezpłatny pakiet zabezpieczający komputer przed wirusami i innymi zagrożeniami z sieci. W jego skład wchodzi zaawansowany moduł antywirusowy, dwie zapory ogniowe oraz kilka innych narzędzi wspomagających ochronę systemu operacyjnego.

Program nie zabiera zbyt dużo zasobów systemowych i w dodatku jest lekki, szybki i niezwykle prosty w obsłudze. Wbudowany moduł antywirusowy wykrywa, blokuje i błyskawicznie usuwa wirusy, aplikacje szpiegowskie, konie trojańskie, robaki, boty i rootkity. Oprócz tego zapobiega infekcji wirusa na poziomie jądra systemowego (kernel) oraz posiada możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy behawioralnej, w celu wykrycia różnych szkodników na komputerze.

Na szczególną uwagę zasługują dwie wbudowane zapory ogniowe – Advanced Firewall oraz Two-Way Firewall. Pierwsza z nich monitoruje wszystkie podejrzane aplikacje instalowane na dysku twardym i zatrzymuje wszystkie ataki i infekcje, które zostają omijane przez wbudowaną ochronę antywirusową. Druga zapora ogniowa również zapewnia skuteczną ochronę systemu i zwiększa bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Zatrzymuje włamania i różne ataki z sieci, a dzięki włączonej funkcji Stealth Mode, stajemy się niewidzialni dla hakerów.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall został wyposażony w moduł Anti-Phising, który chroni przed fałszywymi wiadomości otrzymywanymi drogą elektroniczną e-mail. Poza tym pakiet ZoneAlarm zapewnia też dodatkowe bezpieczeństwo podczas pobierania różnych plików i programów z internetu. W razie wykrycia zagrożenia, informuje o tym użytkownika.

Uwaga!

  • Po zainstalowaniu programu, można dokonać bezpłatnej rejestracji podając własny adres e-mail. Po dokonaniu rejestracji, będziemy otrzymywać najnowsze informacje dotyczące oprogramowania.
  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa tylko dobrze firewall!
Brak jak dawniej bywało "antywirusa"
ocena użytkownika

Błąd za błędem i błędem zawala cały program. Jest to tylko sam firewall a co do antywirusa to go owszem można zainstalować ALE TRZEBA ZA TO ZAPŁACIĆ! Nie róbcie internautów w "dmuchanego balona" Sami najpierw go przetestujcie a wówczas może Ktoś Wam uwierzy. Ja nie wierzę teraz w ani jedno recenzję jaką dodajcie do każdego programu bo przestałem wierzyć wszystkim urzędnikom zatrudnionych w Waszej Redakcji!

16.12.2017 12:20 | Recenzja do wersji 15.1.509.17508
Od nowych wersji trudno znaleźć, jedyne co to filtrowanie aplikacji chcących coś zrobić
Muli przy zamykaniu systemu, czasami AV nie chce sie aktualizować, firewall nie wiadomo czy coś robi
ocena użytkownika

Używałem ZA od ponad dekady. Niestety od czasu pojawienia się nowych wersji (10+) jest co raz gorzej. W ostatniej 14.1 przelała się czara goryczy. AV daje false positives, czasami nie chce się aktualizować, proces monitorowania systemu strasznie spowalnia zamykanie systemu (wg producenta ten proces musi być zamykany ostatni, ale nawet w v13.x nie zamykał się kilka minut).

Firewall kiedyś testowany na PCFlank wydawał się być szczelny, teraz nie wiadomo czy coś robi w ogóle, bo logi są puste. Dodatkowo ZA blokował niektóre programy lub je bardzo spowalniał albo też nawet zawieszał. Przykładami są GOG Galaxy (kompletnie zablokowany przez ZA, bez komunikatów), Battle.Net (spowolniony na maxa, uruchamiał się ok 5-7 min i to też nóż-widelec czy się nie zawiesi, ofc przez ZA).

Strasznie się zawiodłem na tym programie. Teraz testuje CISP i jest jakby ktoś odpiął ołowianą kulę u nogi. Wszystko chodzi szybko, nie muli i nie zawiesza się. Cud malina.

10.06.2016 09:31 | Recenzja do wersji 14.1.057.000

Komentarze

0 nowych
  #556 23.04.2018 19:31

Pytanie mam, jeden z jego procesów Check point endpoint forensic recorder service strasznie zapycha CPU, to normalne? Mam jedynie firewall. Tego procesu nie da się zabić. Wstaje nawet przy wyłączonym Zone Alarm...

  #555 16.03.2018 20:27

@anonim.89 (niezalogowany): co za brednie

  #554 26.09.2017 13:33

Bardzo ciężko go całkowicie odinstalować. Dodam ,że nie tylko jego bo jest wiele programów ,dodatków trudniej usuwalnych ale możliwych do usunięcia . Po poszukiwaniu wiedzy i ewentualnie korzystając z odpowiedniego narzędzia w większości udaje się odinstalować całkowicie .Pozostałym pozostaje coś z resztek programu w systemie i nie każdy o tym wie lub dowiaduje się przypadkowo . Jeżeli nie wie jak usunąć pozostałości to lepiej niech pomoże doświadczony informatyk . Bardzo ciężko go odinstalować bo niektórzy popełniają błędy lub nie wiedzą jak to dobrze zrobić. Na zakończenie mojego wywodu dodam ,że nie każdy program jest dla laików komputerowych ze względu na to ,że nie jest bezobsługowy lub wymaga myślenia w ustawieniach i we właściwych ruchach .Reasumując , mimo ,że program nie należy do bardzo trudnych ale brak znajomości angielskiego i wymaga trochę myślenia - może niektórym stwarzać problemy .Czasami program sam w sobie jest niedopracowany , pogorszył się ,źle funkcjonuje na danym komputerze i tutaj nawet zaawansowani mogą mieć negatywne spostrzeżenia a inni mogą być zadowoleni z programu .Lepiej pisać niż nie pisać ,więc opinie negatywne jak i pozytywne są potrzebne w celu analizy z wniosków ,spostrzeżeń i jakich błędów nie robić .

anagast   5 #553 18.07.2017 05:36

Bardzo ciężko go całkowicie odinstalować.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.07.2017 09:36
Hawaya   1 #552 14.05.2017 23:30

Swego czasu posiadałem Comodo i sprawował się fenomenalnie, ale to było na XP. Przy przesiadce na 7 zaczęły się problemy. Generalnie straciłem kontrolę nad programem, a on robił co chciał :) Po półrocznej męczarni, przesiadłem się na Zonealarm (zresztą miałem go przed Comodo) i wszystko gra. Program ma szatę trochę archaiczną, a i ustawienia nie są jakieś specjalnie intuicyjne, ale po pewnym czasie wiadomo co i gdzie się znajduje. Z opiniami, że nie wiadomo, czy coś w ogóle robi się nie zgodzę, bo wszystko jest w logach. Poza tym można ustawić, by program pokazywał wszystkie alarmy. Najważniejsze, że trzeba go najpierw ustawić, bo od początku ustawiony jest na automat i puszcza co chce :) Przy ustawieniach na maks ochrony, pokazywaniu wszystkich alarmów oraz przy ochronie manualnej, a nie automatycznej program doprowadza wręcz do płaczu (szczególnie moją żonę :D). Pokazuje i wymaga decyzji od użytkownika dosłownie przy wszystkim. Trwa to jakiś tydzień, dopóki wszystkie decyzje co do programów zostaną zapamiętane (no chyba, że ktoś ma znikomą ich ilość). Ja po tygodniu mam około 1300 decyzji co może zrobić dany program/gra, czy łączyć się z netem, uruchamiać, etc...No, ale o to chodzi, by mieć pełną kontrolę nad komputerem.

Nie zamula systemu, ale komentarz dotyczy tylko firewalla, gdyż antywirusa nie instalowałem. Mam 7-8 letniego laptopa i działa doskonale. Jedyny minus jaki mogę temu programowi podarować to nieczytelna aktualizacja. Po kliknięciu na update niby coś sprawdza, pokazuje później 100%, ale nie wiem, czy coś ściągnęło :/ Chyba muszę śledzić przed kliknięciem wersję definicji. Dziś wszedłem na stronę główną programu, a tam wersja 15.1, a ja miałem 15.0 - dlaczego nie poinformował mnie o nowszej wersji? Tego nie wiem. Pół roku temu zone zaproponował mi ściągnięcie nowszej wersji sam, a teraz nic. Może zrobiłby to za jakiś czas? :) Albo zrobił (bo raz na miesiąc wyświetli jakąś wiadomość/baner na środku ekranu, ale przekonanie, że to zachęta do kupna programu powoduje u mnie jego szybkie zamykanie - bez czytania :) Trzeba będzie czytać. Nic, ja osobiście polecam :)

Dopisano: 26.05.2017

Nie zauważyłem komentarza Serpher'a odnośnie logów (dzięki czemu widać, że program pracuje). Mi się nigdy nie zdarzyło, aby były puste...

Autor edytował komentarz w dniu: 26.05.2017 22:51
  #551 13.04.2017 22:38

@Anonim (niezalogowany): To prawda.

  #550 18.02.2017 12:14

chyba powinien być w katalogu pakietów skoro ma a-v i zaporę

FreeWare_RK   21 #549 17.02.2017 23:15

@Jontekkk (niezalogowany): Pięknieś to ujął.

  #548 14.02.2017 16:34

@guki (niezalogowany): Avast czytaj Hvast,nie jest programem antywirusowym,Hvast to hvast antywirusowy,nic nie chroni ani broni

  #547 14.02.2017 16:25

@guki (niezalogowany): To logiczne ze Zone Alarm wyłączy Program Avast.Avast to pazożyt antyvirusowy.Czytaj HVAST po Polsku

  #546 31.01.2017 15:01

@abrateks:

Z produktami CheckPoint'a jestem prawie od początku (mam podobny staż małżeński i mniej więcej 15 lat temu ratowałem zasyfionego kompa mojej ślubnej... :-). Po czym wrzuciłem jej darmowego AV (wtedy dostępny w wersji PL - jeszcze...) - i tak już zostało.

Ostatnie lata to praca na free pakiecie AV+F. Przez chwilę również wersje rozszerzone, na testach - ale bez sukcesu. Po prostu plan minimum okazywał się być optimum.

Kilka dni temu ZoneAlarm z darmowym AV i firewallem uratował mi tyłek... Okazało się że w zainstalowanej kilka miesięcy temu aplikacji (nie jej wina, tylko moja - ściągniętej z "drugiej ręki") siedział malware - albo próbował się aktywować (przegląd logów ZA po fakcie wyglądał jak spis nałożnic w haremie Topkapi - kilkadziesiąt prób instalowania różnego typu syfu w ciągu kilku minut) .

Dość powiedzieć, że ZA grzecznie poinformował mnie o fakcie agresji malware na komputer - kazał pozamykać programy i zablokował mi dostęp do jego wielu funkcji. Ładne paręnaście minut kląłem jak szewc obserwując ekran bez dostępu do plików/aplikacji systemowych gryząc paznokcie a procek wył jak wściekły. Po auto restarcie komputera było po wszystkim... Na szczęście dla mnie - posprzątane.

W ramach podziękowań kupiłem właśnie AV Pro + Firewall (pierwszy raz na Win8, kiedyś przez rok na WinXP) z licencją na rok za niecałe 12 eurasów (to nie reklama - można znaleźć dobrą cenę różnych pakietów wykorzystując kody zniżkowe - trzeba ich tylko poszukać...) . Załamał bym się, gdybym musiał odtwarzać wszystko od nowa w najgorszym dla siebie momencie (praca...).

Morał z mojej historii? Baaardzo uważajcie na crakowane aplikacje...

Trochę długawo, ale treściwie ;)

  #545 30.01.2017 21:43

@guki (niezalogowany): To logiczne ze Zone Alarm usuwa Avasta.Czytaj hvasta.Bo Avast to nie antyvirus.Tylko komputerowy syf.

Magnum 44   18 #543 16.12.2016 00:28

Niestety, ostatnio z tą zaporą było kiepsko, bo puszczała ruch zaufanym programom od ręki, nie dało się tego zmienić (nawet grzebiąc w ustawieniach), więc trzeba było zmienić na coś innego.

FreeWare_RK   21 #542 24.11.2016 12:16

@Lenovo: Z czym co?

Lenovo   8 #541 21.11.2016 20:55

@FreeWare_RK: No i co?

SebaKomp   6 #540 19.11.2016 21:04

@FreeWare_RK: Ja miałem go tylko gdy odpalono Norton Security i jako N360. Chodziło mi o Twój komentarz o pochodzenie programów :P

FreeWare_RK   21 #539 19.11.2016 13:00

@SebaKomp: Norton? Co norton? Norton dobry jest, tyle, że miałem go ostatnio wiele lat temu.

Lenovo   8 #538 19.11.2016 08:50

@SebaKomp: Norton to skromniś.Dobry ale są lepsi.Nie obciąża sys

SebaKomp   6 #537 14.11.2016 13:34

@FreeWare_RK: A Norton? :P