ZoneAlarm Free Antivirus & Firewall 15.8.145.18590

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Zapory sieciowe (firewalle)
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall to bezpłatny pakiet zabezpieczający komputer przed wirusami i innymi zagrożeniami z sieci. W jego skład wchodzi zaawansowany moduł antywirusowy, dwie zapory ogniowe oraz kilka innych narzędzi wspomagających ochronę systemu operacyjnego.

Program nie zabiera zbyt dużo zasobów systemowych i w dodatku jest lekki, szybki i niezwykle prosty w obsłudze. Wbudowany moduł antywirusowy wykrywa, blokuje i błyskawicznie usuwa wirusy, aplikacje szpiegowskie, konie trojańskie, robaki, boty i rootkity. Oprócz tego zapobiega infekcji wirusa na poziomie jądra systemowego (kernel) oraz posiada możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy behawioralnej, w celu wykrycia różnych szkodników na komputerze.

Na szczególną uwagę zasługują dwie wbudowane zapory ogniowe – Advanced Firewall oraz Two-Way Firewall. Pierwsza z nich monitoruje wszystkie podejrzane aplikacje instalowane na dysku twardym i zatrzymuje wszystkie ataki i infekcje, które zostają omijane przez wbudowaną ochronę antywirusową. Druga zapora ogniowa również zapewnia skuteczną ochronę systemu i zwiększa bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Zatrzymuje włamania i różne ataki z sieci, a dzięki włączonej funkcji Stealth Mode, stajemy się niewidzialni dla hakerów.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall został wyposażony w moduł Anti-Phising, który chroni przed fałszywymi wiadomości otrzymywanymi drogą elektroniczną e-mail. Poza tym pakiet ZoneAlarm zapewnia też dodatkowe bezpieczeństwo podczas pobierania różnych plików i programów z internetu. W razie wykrycia zagrożenia, informuje o tym użytkownika.

Uwaga!

  • Po zainstalowaniu programu, można dokonać bezpłatnej rejestracji podając własny adres e-mail. Po dokonaniu rejestracji, będziemy otrzymywać najnowsze informacje dotyczące oprogramowania.
  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa tylko dobrze firewall!
Brak jak dawniej bywało "antywirusa"
ocena użytkownika
16.12.2017 12:20 • Recenzja do wersji 15.1.509.17508

Błąd za błędem i błędem zawala cały program. Jest to tylko sam firewall a co do antywirusa to go owszem można zainstalować ALE TRZEBA ZA TO ZAPŁACIĆ! Nie róbcie internautów w "dmuchanego balona" Sami najpierw go przetestujcie a wówczas może Ktoś Wam uwierzy. Ja nie wierzę teraz w ani jedno recenzję jaką dodajcie do każdego programu bo przestałem wierzyć wszystkim urzędnikom zatrudnionych w Waszej Redakcji!

Od nowych wersji trudno znaleźć, jedyne co to filtrowanie aplikacji chcących coś zrobić
Muli przy zamykaniu systemu, czasami AV nie chce sie aktualizować, firewall nie wiadomo czy coś robi
ocena użytkownika
10.06.2016 09:31 • Recenzja do wersji 14.1.057.000

Używałem ZA od ponad dekady. Niestety od czasu pojawienia się nowych wersji (10+) jest co raz gorzej. W ostatniej 14.1 przelała się czara goryczy. AV daje false positives, czasami nie chce się aktualizować, proces monitorowania systemu strasznie spowalnia zamykanie systemu (wg producenta ten proces musi być zamykany ostatni, ale nawet w v13.x nie zamykał się kilka minut).

Firewall kiedyś testowany na PCFlank wydawał się być szczelny, teraz nie wiadomo czy coś robi w ogóle, bo logi są puste. Dodatkowo ZA blokował niektóre programy lub je bardzo spowalniał albo też nawet zawieszał. Przykładami są GOG Galaxy (kompletnie zablokowany przez ZA, bez komunikatów), Battle.Net (spowolniony na maxa, uruchamiał się ok 5-7 min i to też nóż-widelec czy się nie zawiesi, ofc przez ZA).

Strasznie się zawiodłem na tym programie. Teraz testuje CISP i jest jakby ktoś odpiął ołowianą kulę u nogi. Wszystko chodzi szybko, nie muli i nie zawiesza się. Cud malina.