Zwycięży głośniejszy: Messenger z wieloosobowymi rozmowami głosowymi

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozmowy tekstowe, także grupowe, wideorozmowy czy połączenia telefoniczne to dziś nieodłączny element każdego szanującego się komunikatora. Część z nich oferuje także grupowe połączenia wideo oraz audio. Od dziś tę drugą funkcją posiada najpopularniejszy multiplatformowy komunikator, Messenger.

Informację tę ogłosił na swoim facebookowym koncie szef rozwoju Messengera, David Marcus. Aby porozmawiać z wieloma użytkownikami jednocześnie, konieczne jest w pierwszej kolejności założenie standardowego czatu grupowego.

Aktualizacja trafi do użytkowników, najpewniej zarówno na iOS-ie, jak i na Androidzie, w ciągu najbliższej doby. Po jej instalacji wystarczy przejść do widoku uczestników rozmowy i nacisnąć czerwony przycisk z telefonem. Wówczas możliwe będzie rozpoczęcie rozmowy, w której udział będą mogli wziąć wszyscy dotychczasowi uczestnicy grupowego czatu.

Funkcja przeprowadzania rozmów głosowych z wieloma osobami jednocześnie nie jest szczególnie popularna w komunikatorach, które już ją oferują. Dużo większym zainteresowaniem cieszą się wideorozmowy, dzięki którym udaje się uniknąć szumów komunikacyjnych – konkretne wypowiedzi można bezbłędnie przypisać ich autorom.

Czy bardziej chaotyczna funkcja wieloosobowych rozmów głosowych sprawdzi się w Messengerze? Przekonamy się wkrótce – aplikację można znaleźć w naszej bazie programów.

© dobreprogramy
s