Facebook Messenger z oszczędzaniem danych, w końcu coś przydatnego

Facebook Messenger z oszczędzaniem danych, w końcu coś przydatnego

18.10.2016 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że Facebook potrafi wprowadzić do swoich aplikacji także pożądane funkcje. Po chłodno przyjętych elementach wzorowanych na Snapchacie, w Messengerze pojawi się opcja oszczędzania transferu. Nowość dostępna jest już w wersji beta i w najbliższym czasie powinna trafić do edycji stabilnej.

Facebook dawno już zapomniał, a może i nigdy o tym nie wiedział, że jedną z zalet mobilnych komunikatorów jest ich lekkość i optymalizacja. Natomiast Messenger przemieniany jest w kombajn, w którym jedną z funkcji będzie tekstowa konwersacja. Do aplikacji trafia coraz więcej elementów – boty czy Mój dzień wzorowany na Stories w Snapchacie. Niestety, sama aplikacja działa coraz gorzej.

Odpowiedzią na skargi o zasobożerność ma być odchudzony Messenger Lite, początkowo skierowany głównie na rynki rozwijające się. Aplikacja przeszła znacząco kurację odchudzającą, niektórzy twierdzą, że zbyt rygorystyczną i brakuje jej kilku podstawowych funkcji. Okazuje się, że Facebook zamierza zrobić również ukłon w stronę użytkowników głównego Messengera i zapewnić im mniejsze zużycie transferu.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Do wersji beta trafiła funkcja oszczędzania danych, z której powinni być zadowoleni przede wszystkim użytkownicy z małymi pakietami mobilnego Internetu. Jej działanie jest proste, po włączeniu zdjęcia i filmy nie będą automatycznie pobierane. W oknie rozmowy będziemy musieli kliknąć na miniaturkę, wówczas zobaczymy wysłany plik. Dodatkowo, otrzymamy dostęp do informacji, ile megabajtów w ten sposób zaoszczędziliśmy.

Nowa funkcja dostępna jest obecnie w wersji testowej. Instrukcję pozwalającą dołączyć do testerów znajdziecie tutaj. W wersji stabilnej oszczędzanie danych powinno pojawić się w jednej z najbliższych aktualizacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)