A ja sobie gram na Windows Phonie. Microsoft uruchomi strumieniowanie muzyki

Strona głównaA ja sobie gram na Windows Phonie. Microsoft uruchomi strumieniowanie muzyki
22.12.2014 11:43
A ja sobie gram na Windows Phonie. Microsoft uruchomi strumieniowanie muzyki
bDUkyTcS

Trudno stwierdzić czy zamiast grania na gramofonie, Mieczysław Fogg preferowałby dziś korzystanie ze Spotify czy Deezera. Faktem jest jednak, że słuchanie muzyki dzięki strumieniowaniu jej ze źródeł online staje się coraz bardziej popularne, wielu użytkowników całkowicie zrezygnowała już z pobierania utworów na swój twardy dysk. Nie dziwi więc fakt, że największe firmy IT decydują się uszczknąć kawałek tego tortu, proponując w tym zakresie własne usługi. Wszystko wskazuje na to, że dzięki wprowadzeniu do aplikacji Xbox Music współpracy z usługą OneDrive, do tego grona dołączy wkrótce Microsoft.

bDUkyTcl

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się po aktualizacji usługi OneDrive z 18 grudnia. Już dziś można zauważyć, że do listy automatycznie utworzonych folderów w usłudze dodano nowy, o nazwie Muzyka. Co więcej, sprawdziliśmy, że poniekąd usługa strumieniowania z wirtualnego dysku jest aktywna już teraz, ale nie wykorzystuje interfejsu Xbox Music. Wyświetlając zamiast niego jedynie szary ekran z przyciskami odtwarzania i wyboru poprzedniego i kolejnego utworu. Wkrótce się to zmieni – poprzez prostą modyfikację kodu można sprawić, że dodane do folderu utwory pojawią się na liście w odtwarzaczu oznaczone ikoną OneDrive.

350129376253470153

Zapowiadane możliwości będą najprawdopodobniej dostępne na Windows Phone 8.1 w smartfonach, tabletach, komputerach osobistych, a także na Xboksie. Nic nie wiadomo na razie o ewentualnej konieczności opłacania strumieniowania – jeżeli okaże się ono darmowe, to Microsoft zdecydowanie przebije ofertę Apple'a, który za podobną usługę pobiera miesięczną opłatę w wysokości 25 dolarów.

bDUkyTcn

Propozycję Microsoftu trudno porównać z liderami strumieniowania muzyki, jak Spotify, Deezer czy WiMP – inny jest bowiem sam zamysł. Microsoft chce dać swoim użytkownikom możliwość dostępu do posiadanych już utworów, a nie do ogromnej bazy rozwijanej w kooperacji z wytwórniami muzycznymi i artystami. Współpraca Xbox Music i OneDrive sprawi jednak, że możliwe będzie stworzenie jednej bazy utworów dostępnej ze wszystkich urządzeń z systemami Microsoftu, co użytkownicy tego systemu zapewne przyjmą z entuzjazmem.

Udostępnij:
bDUkyTdj