Adobe Premiere Rush wreszcie trafił na Androida. Lista kompatybilnych smartfonów rozczarowuje

Adobe Premiere Rush wreszcie trafił na Androida. Lista kompatybilnych smartfonów rozczarowuje

Adobe Premiere Rush wreszcie trafił na Androida. Lista kompatybilnych smartfonów rozczarowuje
Redakcja
23.05.2019 19:50

Użytkownicy Androida, z uwagi na fragmentację hardware'ową i software'ową, nie mają lekkiego życia. Aplikacja Premiere Rush jest tego najlepszym przykładem.

Premiere Rush CC to edytor filmów, stworzony głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, który można uznać za uboższą wersję Premiere Pro. Program łączy zaawansowane funkcje z mobilnością i prostą obsługi, dzięki czemu ma być idealnym narzędziem dla youtuberów.

Wersja na iOS zadebiutowała w październiku 2018 roku. W kwestii kompatybilności sprawa jest prosta: apka wymaga iOS-u 11 i układu Apple A9, co realnie oznacza kompatybilność ze wszystkimi iPhone'ami od 7 w górę oraz iPadami z ostatnich kilku lat.

W przypadku wersji na Androida sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. I nie chodzi tylko o 7-miesięczne opóźnienie z - nomen omen - premierą.

Adobe Premiere Rush CC na Androida działa tylko na kilku telefonach

Lista kompatybilnych urządzeń prezentuje się tak:

Mówimy o smartfonach tylko trzech producentów. O siedmiu różnych modelach, wyjąwszy ich różne wariacje rozmiarowe. O żadnym tablecie. A to wszystko - przypominam - 7 miesięcy po premierze wersji na iOS.

Create & Share Your Videos with Premiere Rush for Android | Lizzie Peirce

Ach, byłbym zapomniał. Adobe Premiere Ruch CC wymaga też Androida 9 Pie, więc użytkownicy starszych modeli z listy skorzystają z programu tylko pod warunkiem, że załapali się już na aktualizację. Nowe oprogramowanie co prawda zostało już wydane na wszystkie modele z listy, ale jego dostępność może być uzależniona od kraju czy operatora.

Mnogość wariacji sprzętowych i wersji Androida sprawia, że twórcy bardziej skomplikowanych i wymagających aplikacji nie mają łatwego zadania w zapewnieniu pełnej kompatybilności. Efekty bywają mizerne nawet mimo znacznie dłuższej pracy.

Adobe Premiere Rush CC: cena

Program wymaga abonamentu CC, który wynosi 12,29 euro (ok. 53 zł) miesięcznie.

Dostępna jest też wersja darmowa. Ta pozwala na stworzenie nieograniczonej liczny projektów, ale wyeksportować można jedynie trzy filmy. To powinno jednak wystarczyć na zapoznanie się z programem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)