AirDroid znów bezpieczny? Twórcy zapewniają, że usunęli lukę

AirDroid znów bezpieczny? Twórcy zapewniają, że usunęli lukę

12.12.2016 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku grudnia informowaliśmy Was o poważnej luce w narzędziu AirDroid. Niestety, na tyle poważnej, że jedynym wyjściem wówczas było odinstalowanie aplikacji i przesiadka na np. aplikację Pushbullet. Jak twierdzą twórcy AirDroida, udało się im w końcu zareagować i najnowsza wersja mobilnej, jak i desktopowej aplikacji zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo.

Luka została odkryta przez badaczy firmy Zimperium i została zgłoszona 24 maja. Sand Studio, producent aplikacji, przyznał, że problem faktycznie występuje i zostanie naprawiony. Mogliśmy spodziewać się, że kolejna aktualizacja wyeliminuje lukę. Tak jednak się nie stało, mimo siedmiu miesięcy luka nie została naprawiona, więc zostało jedno wyjście – ostrzeżenie użytkowników. Sprawa stała się głośna, tym bardziej, że AirDroid osiągnął 10-50 mln pobrać z Google Play.

Obraz

Twórcy w przysłanym do nas e-mail dumnie ogłaszają – problem został rozwiązany w aktualizacji.. Luka ma być załatana w wersji 4.0.0.3 na urządzenia mobilne i wersji 3.3.5.3 dla komputerów z Windowsem lub macOS. Producent wspomina, że zmodernizowany został kanał komunikacji HTTPS i ulepszono metody szyfrowania.

Z dalszej części dowiemy się, że bezpieczeństwo użytkowników jest ważne. Twórcy wspominają, że są świadomi, że przez cyberatakami coraz trudniej jest się zabezpieczyć, ale będą oni kontynuować pracę nad projektem poprawy AirDroida, co ma przełożyć się na wysoki poziom bezpieczeństwa.

Na zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa musieliśmy długo czekać, ponieważ podobno AirDroid jest narzędziem multiplatformowym. Szkoda, że dopiero nagłośnienie sprawy i możliwa utrata tysięcy użytkowników, pomogło twórcom ogarnąć problemy multiplatformowości.

AirDroid znów jest w naszej bazie oprogramowania, w wersji mobilnej na Androida oraz desktopowej na Windowsa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)