Aktualizacja Nokia Amber dla serii Lumia i zaawansowany technologicznie breloczek dla zapominalskich

Marcin Wilk

30.07.2013 11:26, aktual.: 30.07.2013 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów Nokii z systemem Windows Phone 8 w najbliższym czasie otrzymają systemową aktualizację. Amber, bo tak został nazwany pakiet nowości i poprawek, zmieni oprogramowanie modeli 920, 820, 720, 620 oraz 520 do wersji GDR2, czyli tej, którą na starcie otrzymają najnowsze Lumie 925 i 1020.

Obraz

Nokia Amber wprowadzi między innymi funkcje monitorowania i kontroli wykorzystywanego transferu danych, wyszukiwania punktów dostępowych z wykorzystaniem danych operatora, oraz funkcję wyciszania telefonu przez jego obrócenie. Pojawią się także zegar, wskaźnik baterii i wskaźnik trybu wibracji, które teraz będą widoczne na wygaszonym ekranie (glance screen). Użytkownicy otrzymają również inteligentną kamerę, która zrobi serię zdjęć, wybierze spośród nich najlepsze ujęcia i połączy je w jedną całość.

W najnowszym oprogramowaniu, po wcześniejszej aktualizacji do Windows Phone 8, powróci Radio FM. Zadowolenie powinni być również użytkownicy wykorzystujący telefon jako nawigację — Nokia Amber zaktualizuje wersje usług lokalizacyjnych HERE do Maps v3.4, Drive+ v2.2 i Transit v3.5.

Poza nowymi funkcjami w Nokia Amber pojawia się poprawki podrzucone przez Microsoft, które w GDR2 mają ułatwić czynności związane z szukaniem, pobieraniem i przypinaniem muzyki w Xbox Live. Do najnowszych wersji zostanie także zaktualizowany komunikator Skype i przeglądarka Internet Explorer.

Obraz

Przy okazji nowości związanych serią Lumia warto wspomnieć o akcesorium Nokii zwanym Treasure Tag. Ma to być gadżet, który będzie można przypiąć do dowolnego przedmiotu i zlokalizować go przy pomocy dedykowanej aplikacji w smartfonie. Niestety do komunikacji będą wykorzystywane technologie krótkiego zasięgu – NFC i Bluetooth 4.0, co sugeruje, że będzie to prosty breloczek dla zapominalskich. Podobnie jak niegdyś zabawki reagujące na gwizdanie, nowy gadżet Nokii, jak znajdzie się w pobliżu smartfona, będzie wydawał dźwięki. Treasure Tag będzie można również zobaczyć na mapie lub w Nokia LiveSigh z rozszerzoną rzeczywistością. Do pełni szczęścia brakuje GPS, ale ten z pewnością niekorzystnie wpłynąłbym na akumulator. Podobno z włączonym Bluetooth gadżet ma działać nawet pół roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)