ALLPlayer 6.0: nowe UI, wszystko za darmo, reklam z kinopleksu o wiele za dużo

ALLPlayer 6.0: nowe UI, wszystko za darmo, reklam z kinopleksu o wiele za dużo

ALLPlayer 6.0: nowe UI, wszystko za darmo, reklam z kinopleksu o wiele za dużo
05.11.2014 12:39

ALLPlayer, jeden z najpopularniejszych w naszym kraju odtwarzaczymediów, doczekał się kolejnej, szóstej już wersji. Określenie„odtwarzacz mediów” nie oddaje jednak programowisprawiedliwości. To kompleksowe narzędzie, które nie tylko otwierapraktycznie wszystkie pliki wideo, ale też radzi sobie zestrumieniowaniem mediów z Internetu, automatycznym pobieraniemnapisów i obsługąkonfiguracji wieloekranowych.

Dla użytkownika najważniejsze jest to, że wszystkie funkcjeprogramu są teraz dostępne za darmo. Do tej pory, choć sam programbył rozpowszechniany jako freeware, to np. mechanizm aktualizacji idoboru kodeków kosztował kilka złotych. Trzeba tu wyjaśnić, żeALLPlayer nie jest jak większość odtwarzaczy dla Windows nakładką nasystemowego MediaPlayera, korzystając bezpośrednio z bibliotekDirectX.

Obraz
Obraz

Po zainstalowaniu wersji 6.0 od razu zobaczymy nowy, całkiemergonomiczny interfejs użytkownika, w którym znacznie łatwiej znaleźćpotrzebne funkcje. Rychło odczujemy też wydajność działania programu.Jak twierdzą jego autorzy, ALLPlayer został przepisany niemal odpodstaw, pozbawiony zbytecznych elementów, tak by zapewnićbezawaryjną i szybką pracę.

Na szczęście wśród zbytecznych elementów nie znalazł sięodtwarzacz YouTube, współpraca z serwisami napisów czy obsługainternetowych stacji radiowych. Wciąż też mamy inteligentny moduł doanalizy długości napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia.Warto wspomnieć też o bibliotece darmowych filmów kinoplexu – wodtwarzaczu (jeśli zniesiemy taką ilość serwowanych reklam) dodyspozycji jest całkiem sporo tytułów. Ciekawe, czy użytkownicy będą korzystali z tej funkcji częściej, niż z wciąż obsługiwanej funkcji przeciągania plików .torrent do odtwarzacza.

Obraz

Wygląda na to, że producent decyzją o udostępnieniu za darmo wszystkich funkcji programu zamierza znacząco powiększyć jego zasięg. Nie powinno to być trudne – przez te kilkanaście lat obecności na rynku cieszył się on sporym uznaniem, i w zasadzie jednym powodem do narzekań były właśnie te płatne funkcje.

Do sterowania programem wciąż można wykorzystać androidową aplikacjęALLPlayerPilot Free. ALLPLayera 6.0 pobierzecie oczywiście z naszegorepozytorium oprogramowania, z działu Windows > Multimedia >Odtwarzaczeplików audio i wideo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)