ALLPlayer 7.5: na pierwszym planie wyszukiwanie filmów i napisów

ALLPlayer 7.5: na pierwszym planie wyszukiwanie filmów i napisów

ALLPlayer 7.5: na pierwszym planie wyszukiwanie filmów i napisów
18.10.2017 12:42, aktualizacja: 18.10.2017 12:58

Nowa wersja ogromnie popularnego w naszym kraju odtwarzaczamultimediów ALLPlayer już czeka na swoich użytkowników. Zupełnienowa wyszukiwarka filmów, która staje się centralnym elementeminterfejsu, ulepszenia w silniku odtwarzania oraz poprawiona obsługanapisów to najmocniejsze punkty programu. Teraz, gdy Windows MediaPlayer oficjalnie znika z Windowsa 10, może warto spróbować nowegoAllPlayera, jako zamiennika systemowych aplikacji Muzyka Groove orazFilmy i TV?

Wprowadzonej wraz z ALLPlayerem 7.0 wyszukiwarki filmów nie możnaprzeoczyć – wyświetlana jest teraz w momencie startu programu wśrodku jego okna. Domyślnie niewiele potrafi, jednak poskonfigurowaniu, będzie przeszukiwała zarówno zasoby lokalne, jaki serwisy internetowe oferujące, jak to określono, darmowemateriały wideo. Producent oferuje więc funkcję, którą możnawykorzystać na wiele sposobów – każdy, kto ma pojęcie owyrażeniach regularnych (regex) taką konfigurację przygotuje sobiesam, a kto pojęcia o tym nie ma, łatwo znajdzie w polskimInternecie przykłady, jak ALLPlayera dostosować donajpopularniejszych u nas serwisów ze streamingiem czy torrentami.

350205707234338753

Znacznie poprawiono silnik programu. Zawiera on wszystkiepopularne kodeki audio i wideo, zapewniając wsparcie dla sprzętowejakceleracji, w rozdzielczościach do 4K. Poprawiono tu też obsługęnapisów – ALLPlayer sam pobierze je z serwisów Napisy24 iOpenSubtitles.org oraz bazy Napiprojekt. A jeśli napisów jeszczenie ma, to program potrafi wysłać SMS lub e-mail z powiadomieniem,gdy tylko pojawią się w Sieci.

Poprawiono też obsługę stacji radiowych: zamiast prezentowaćjedną listę, program grupuje stacje według kryteriumgeograficznego lub typu nadawanej muzyki. Stacji jest dość, byzadowolić każdego, szkoda tylko, że nie pogrupowano ich teżwedług jakości streamingu, lub też przynajmniej nie oznaczono jejprzy nazwie.

Doszły w wersji 7.5 też poprawki w edytorze filmu, poprawieniegrafiki, zachowania interfejsu – wszystko idzie tu w stronęujednolicenia z interfejsem mobilnym, funkcje programu dostępne sąpoprzez kafelki wybierane na ekranie wyświetlacza. Jednocześnieproducent promuje swoją mobilną wersję ALLPlayera na Androida orazaplikację-pilota, do sterowania odtwarzaczem na pececie za pomocąsmartfonu.

ALLPlayer 7.5 jest dostępny w naszej bazie oprogramowania naWindowsa, z kolei w bazie programów na Androida znajdzieciemobilnyodtwarzacz oraz oficjalnegopilota. Dostępna jest też wersja odtwarzacza dla urządzeń z systemem iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)