AMD ma świetną sprzedaż. Intel potwierdził, że przegrywa w wyścigu o klientów

AMD ma świetną sprzedaż. Intel potwierdził, że przegrywa w wyścigu o klientów

Procesory AMD sprzedają się lepiej niż Intela
Procesory AMD sprzedają się lepiej niż Intela
Oskar Ziomek
10.09.2019 12:40

Na rynku procesorów AMD radzi sobie coraz lepiej, podbierając kolejnych klientów konkurencji. Intel przyznał, że w wyścigu na sprzedaż idzie mu gorzej niż wcześniej, a AMD zabrał sporą część rynku.

AMD odzyskuje pozycję na rynku dopiero od kilku lat, kiedy do sprzedaży wprowadzono procesory w architekturze Zen. Sprzedaż poszybowała w górę za sprawą wydajnych i dużo tańszych CPU od propozycji, które miał do zaoferowania Intel.

AMD na prowadzeniu

Jak się okazuje, póki co korzystny dla AMD trend się nie zmienił. Jak podaje serwis Wccftech, podczas konferencji Citi Global Tech Intel przyznał, że w kontekście walki o klientów przed firmą stoją duże wyzwania.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli na Ziemi ma miejsce sprzedaż procesorów, chcemy się w to zaangażować. Nie patrzymy więc na żaden segment rynku i nie mówimy "okej, odejdziemy od niego i nie będziemy nim zainteresowani". Chcemy agresywnie konkurować we wszystkich segmentach... – tłumaczy Jason Grebe z firmy Intel.

Co ciekawe, Intel nie przyznaje wprost, że problemem jest AMD. Zaznacza tylko, że stracił udziały w rynku procesorów mobilnych oraz desktopowych. Mając na uwadze stosunkowo niedawną premierę nowych procesorów z serii Ryzen, w przyszłości można się spodziewać jeszcze bardziej zaciętej walki o klienta pomiędzy AMD i Intelem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)