Android 12 psuje flagowce Xiaomi. Pod żadnym pozorem nie instaluj aktualizacji

Android 12 psuje flagowce Xiaomi. Pod żadnym pozorem nie instaluj aktualizacji

Mi 11 Ultra
Mi 11 Ultra
Źródło zdjęć: © GETTY | VCG
Karolina Kowasz
08.10.2021 15:48

Właściciele flagowych smartfonów marki Xiaomi napotkali poważny problem dotyczący aktualizacji systemu do Androida 12. Ci, którzy zdecydowali się na jego instalację, muszą teraz oddać swoje urządzenia do serwisu celem ich naprawy.

Jak informuje samo Xiaomi, firma nie bierze odpowiedzialności za samodzielne zainstalowanie nowej wersji Androida. Aktualizacja systemu jest zdecydowanie złym pomysłem.

Poszkodowane flagowce

Zgodnie z przekazem firmy, problemy mają dotyczyć właścicieli smartfonów Mi 11, Mi 11 Ultra oraz Mi 11i. Na wszystkich tych smartfonach, po zainstalowaniu Androida 12, może dojść do zjawiska określanego jako hard brick. Oznacza to, że urządzenie nie reaguje na próby jego uruchomienia i konieczna jest pomoc serwisu w przywróceniu go do stanu używalności.

Informacja Xiaomi
Informacja Xiaomi© Telegram

Hard brick nie należy mylić ze zjawiskiem soft brick, które zachodzi, gdy smartfon nie jest w stanie uruchomić systemu, jednak sam telefon można włączyć bez problemu. To drugie jest znacznie mniej niebezpieczne i, w wielu przypadkach, użytkownicy są w stanie samodzielnie sobie z nim poradzić, bez odsyłania smartfona do producenta czy oddawania go do serwisu.

Aktualizacja dla Xiaomi

Firma nie podała powodów, dla których nowy Android 12 powoduje tego rodzaju problemy z flagowcami. Nie wiadomo również kiedy ich użytkownicy mogą liczyć na aktualizację systemu do najnowszej wersji. Można tylko liczyć, że Xiaomi będzie chciało jak najszybciej rozwiązać ten problem, skoro dotyczy on ich flagowych smartfonów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)