Android 5.0 - odpowiedź Google na Windows 8 for ARM

Android 5.0 - odpowiedź Google na Windows 8 for ARM

Wojciech Cybulski
17.02.2012 15:42, aktualizacja: 17.02.2012 16:19

Prawdopodobnie już w drugim kwartale bieżącego roku Google wyda Androida 5.0 - ma to być reakcja na zbliżającą się premierę Windows 8.

Następca Windows 7 będzie systemem przełomowym, od początku projektowanym z myślą o ekranach dotykowych. Microsoft poza wersją dla procesorów x86 udostępni producentom sprzętu także Windows 8 dostosowany do architektury ARM. Tym samym gigant z Redmond wejdzie na rynek, na którym niepodzielnie rządziły tablety z Androidem i produkowane przez Apple iPady. Google nie zamierza czekać, aż Windows 8 zaliczy rynkowy debiut i stanie się bezpośrednim konkurentem Androida. Jak pisze serwis DigiTimes, korporacja planuje swoistą ucieczkę do przodu i już pracuje nad kolejną wersją swojego mobilnego systemu operacyjnego.

Zmiany wprowadzone do Androida 5.0 (nazwa kodowa Jelly Bean) są ukierunkowane na jeszcze lepszą obsługę tabletów. Producenci sprzętu zyskają możliwość umieszczenia Androida 5.0 obok Windows 8. Dzięki temu będą mogły powstawać tablety wyposażone w dwa systemy operacyjne, między którymi będzie można się swobodnie przełączać bez potrzeby resetowania urządzenia. Android 5.0 ma być także lepiej dostosowany do instalacji na notebookach i netbookach, chociaż od razu rodzi się pytanie o wewnętrzną konkurencję z nieco zapomnianym Chrome OS. Nie wiadomo także, ile urządzeń pracujących pod kontrolą poprzednich wydań Androida otrzyma aktualizację do wersji 5.0.

Android 5.0 Jelly Bean zostanie wydany prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku, a więc na kilka miesięcy przed rynkowym debiutem Windows 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)