Android Auto 12.1 dostępny do pobrania. Nowości to zagadka

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Google, dobreprogramy
Oskar Ziomek

11.06.2024 07:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 12.1 jest już dostępny do pobrania dla kierowców i jak zwykle nie jest jasne, co dokładnie w nim zmieniono. Aplikacja od dawna otrzymuje aktualizacje bez dzienników zmian, co sprawia, że kierowcy w praktyce sami muszą odkryć, jakie zmiany przynosi nowy Android Auto w ich przypadkach.

Podobnie jak poprzednie wydanie, Android Auto 12.1 może być kluczowy w dłuższej perspektywie i w kontekście zapowiadanego wdrażania aplikacji dostosowanych do działania na ekranach w samochodach. Niedawno zadeklarowano, że do samochodów (zarówno z Androidem Auto, jak i Androidem Automotive) trafią dodatkowe programy, z których część będzie można obsługiwać tylko na postoju. Przykładem ma być choćby YouTube czy Netflix, które mogą umilić oczekiwanie na parkingu na pasażera.

Android Auto 12.1 może więc kiedyś okazać się niezbędny, by uruchomić tę czy inną aplikację - podobnie było na etapie wdrażania odświeżonego interfejsu Coolwalk ponad rok temu. Chociaż zmiana teoretycznie była aktywowana po stronie serwera i użytkownik nie miał na nią bezpośredniego wpływu, w praktyce nowy interfejs pojawiał się szybciej w tych samochodach, gdzie działał najświeższy Android Auto.

Instalując teraz Androida Auto 12.1 można więc przygotować się w podobny sposób do kolejnych zmian, które Google może w dowolnym momencie aktywować po stronie serwera. Jak zwykle system zostanie zaktualizowany w telefonach co do zasady automatycznie, o ile działa w nich Android 10 lub nowszy. Aktualizacje nie zawsze są jednak instalowane szczególnie sprawnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zainteresowanych możliwie szybkim wdrożeniem zachęcamy do wymuszenia aktualizacji ręcznie - po odwiedzeniu listy aplikacji oczekujących do instalacji w Google Play. Korzystający ze starszych telefonów, gdzie Android Auto nie jest zintegrowany z systemem, muszą się ratować ręczną instalacją pliku APK, który jest dostępny do pobrania choćby za pośrednictwem naszego katalogu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)