Android Auto 5.1 dostępny do pobrania. Powinien usunąć wiele błędów

Android Auto 5.1 powinien rozwiązać szereg ostatnich problemów, fot. materiały prasowe BMW
Android Auto 5.1 powinien rozwiązać szereg ostatnich problemów, fot. materiały prasowe BMW
Oskar Ziomek

25.02.2020 11:43, aktual.: 25.02.2020 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 5.1 jest już dostępny do pobrania, co powinno ucieszyć wszystkich kierowców doświadczających licznych błędów w systemie w ostatnim czasie. Poprzednie wydanie Androida Auto przyniosło niewiele korzyści od strony funkcjonalnej, wprowadzając jednocześnie szereg usterek dotyczących między innymi obsługi z poziomu przycisków przy kierownicy.

Należy mieć nadzieję, że w ramach usunięcia błędów i wprowadzenia innych poprawek w Androidzie Auto 5.1, Google zadbał o to, by system działał bezbłędnie. Kłopoty Androida Auto są najczęściej różne u konkretnych kierowców, więc ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy aktualizacja rozwiązała wszystkie problemy, dopóki na ich temat nie wypowie się większe grono testujących.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach problemy Androida Auto dotyczyły między innymi automatycznego rozłączania smartfonów po naładowaniu do pewnego poziomu, odczytywania powiadomień w języku polskim i wspomnianej obsługi fizycznymi przyciskami w samochodzie.

Android Auto i świeży problem w Mazdach

Poza wymienionymi usterkami, Android Auto niedawno zafundował użytkownikom kolejną "atrakcję". Do długiej już listy problemów dołączył kłopot z jednoczesną obsługą nawigacji i odtwarzacza muzyki. Jak informowała część kierowców, Android Auto wyłączał się, gdy jednocześnie uruchomiono nawigację i na przykład Spotify, co należy do kluczowych możliwości systemu.

O szczegółach tego problemu można przeczytać na reddicie. Wiele wskazuje na to, że kłopot występuje przede wszystkim w Mazdach i w Androidzie Auto 5.0. Opisywana aktualizacja do wersji 5.1 powinna rozwiązać ten i inne problemy.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)