Android Auto 6.1 dostępny do pobrania. W końcu można zmieniać tapety

Android Auto 6.1 pozwala zmieniać tapety, fot. Oskar Ziomek
Android Auto 6.1 pozwala zmieniać tapety, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

12.02.2021 09:54, aktual.: 04.03.2021 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.1, która wprowadza wyczekiwaną nowość. Od teraz kierowcy mogą w końcu zmieniać tapety w tle interfejsu, co było zapowiadane od miesięcy i w praktyce stanowi pierwszą wizualną zmianę w Androidzie Auto od czasu gruntownej przebudowy systemu w połowie 2019 roku.

Tapety w Androidzie Auto 6.1, choć wydają się błahostką, pozwolą kierowcom odświeżyć wygląd systemu i dopasować jego interfejs do kolorystyki wnętrza konkretnego samochodu lub po prostu swojego gustu. Dotychczas tło było jednakowe we wszystkich samochodach z Androidem Auto i od 2019 roku zdążyło się już wszystkim opatrzeć. Dzisiaj do wyboru jest 15 różnych wzorów.

  • Do wyboru 15 wzorów, fot. Oskar Ziomek.
  • Zmiana dostępna jest w ustawieniach na ekranie w samochodzie, fot. Oskar Ziomek.
[1/2] Do wyboru 15 wzorów, fot. Oskar Ziomek.

Co ważne, nie ucierpią nam tym osoby, które przyzwyczaiły się do ciemnych barw w interfejsie Androida Auto. Choć w galerii tapet można znaleźć kilka kolorowych wzorów, na liście są także czarnoszare grafiki, w tym dotychczasowa tapeta, a nawet w pełni czarne tło. Tapety można zmieniać bezpośrednio z ekranu w samochodzie, co w przypadku Androida Auto nie jest oczywistością. Tym razem nie trzeba jednak sięgać po smartfon.

Android Auto 6.1 to najpewniej także inne zmiany, ale szczegóły nie są na razie znane. Zazwyczaj nowe opcje sytemu wychodzą na jaw dopiero po kilku dniach, gdy kierowcy różnych pojazdów je odkryją. Google niechętnie oficjalnie chwali się zmianami; informacja o aktualizacji Androida Auto w Sklepie Play jest od kilku wersji nieaktualna.

Aktualizacja

Wszystko wskazuje na to, że możliwość zmiany tapety w menu głównym Androida Auto to zmiana włączana po stronie serwera, która jednak nie ma bezpośredniego związku z aktualizacją do wersji 6.1. Tapety można zmieniać również w wersji 6.0.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)