Android Auto 7.3 do pobrania - nowy interfejs teoretycznie już tu jest

Android Auto 7.3 do pobrania - nowy interfejs teoretycznie już tu jest

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
07.02.2022 07:05, aktualizacja: 07.02.2022 07:18

Android Auto 7.3 jest już dostępny do pobrania, a to kolejna szansa dla kierowców, by zyskać poprawki znanych błędów. Google standardowo nie dzieli się dziennikiem zmian systemu, więc użytkownikom pozostaje samodzielnie odkryć, co się zmieniło.

Jak podaje serwis autoevolution, od kuchni najważniejszą zmianą w Androidzie Auto 7.3 jest kod nowego interfejsu rozwijanego od niedawna pod nazwą "Coolwalk". Chodzi o dzielony ekran przypominający nieco rozwiązanie z konkurencyjnego Apple CarPlay - dzięki takiej zmianie kierowca ma szansę na łatwiejszą obsługę nawigacji, muzyki oraz powiadomień jednocześnie.

W Androidzie Auto 7.3 teoretycznie nowy interfejs mógłby już działać, ale w tym momencie nie wiadomo, kiedy Google zdecyduje się go włączyć. Tego rodzaju zmiany zazwyczaj wprowadzane są po stronie serwera i mogą pojawić się u różnych kierowców w innym momencie. Na tej samej zasadzie do Androida Auto dodano jakiś czas temu nowe tapety menu i z czasem okazało się, że działają także w poprzednim wydaniu aplikacji i nie jest konieczna żadna aktualizacja, a jedynie cierpliwość.

Dzielony interfejs Androida Auto
Dzielony interfejs Androida Auto© autoevolution, AndroidWorld

Jak wynikało z pierwszych zrzutów ekranu nowego interfejsu Androida Auto, które trafiły do sieci, w praktyce nie jest to tylko dodatkowy panel "zasłaniający" część mapy w trybie nawigacji. Google przy okazji przeprojektował pasek menu, na który trafiły elementy z dotychczasowego górnego paska - informacje o pogodzie, zasięgu oraz akumulatorze telefonu. Dzięki temu interfejs wydaje się bardziej przemyślany.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)