Android Auto 7.4 dostępny do pobrania. Nowy interfejs nadal nieaktywny

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

07.03.2022 07:22, aktual.: 07.03.2022 08:05

Android Auto został zaktualizowany do wersji 7.4. Kierowcy jak zwykle muszą sami odkryć, co nowego dodano do aplikacji, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy dotyczące dzielonego interfejsu - niestety wciąż nie jest aktywny.

Android Auto 7.4 jest już dostępny dla kierowców, ale nie w każdym smartfonie można go już pobrać - zwraca uwagę serwis autoevolution. Jest to zapewne kwestia najbliższych godzin lub dni i wydawania aktualizacji transzami. Użytkownicy, którzy zaktualizowali już Androida Auto do wersji 7.4 zwracają uwagę, że wyczekiwanego, dzielonego interfejsu wciąż tu brakuje - podobnie, jak w wydaniu beta.

Na reddicie można jednak trafić na krótki wątek wymiany pierwszych wrażeń dotyczących stabilnego Androida Auto 7.4. Jeden z użytkowników zwraca uwagę, że w jego przypadku sprawniej działa system powiadomień, a reakcje Asystenta Google są szybsze, inny - że przestały działać podcasty, choć nie precyzuje, o jaką aplikację w jego przypadku chodzi.

Dzielony interfejs Androida Auto
Dzielony interfejs Androida Auto© autoevolution, AndroidWorld

Generalnie Androida Auto 7.4 z pewnością warto zainstalować - nowy interfejs może zostać włączony po stronie serwera w dowolnym momencie, ale do działania zapewne będzie wymagana właśnie ta lub co najwyżej nieznacznie wcześniejsza wersja aplikacji. Należy pamiętać, że począwszy od Androida 10, Android Auto i tak jest integralną częścią systemu i w praktyce aktualizuje się automatycznie.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)