Android Auto 7.4 beta dostępny. Dzielonego interfejsu póki co brak

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

18.02.2022 10:53, aktual.: 18.02.2022 11:13

Android Auto został zaktualizowany do wersji 7.4 beta, ale póki co nie pozwala ona kierowcom korzystać z najbardziej wyczekiwanej nowości. Chodzi o dzielony interfejs, który tworzony jest co najmniej od kilku tygodni, choć pierwsze sygnały o takim pomyśle pojawiły się już we wrześniu 2021 roku.

Android Auto 7.4 beta jest już dostępny dla kierowców, ale na tę chwilę niewiele wskazuje, by warto było go pobierać. Użytkownicy liczyli, że w tym wydaniu pojawi się zapowiadany niedawno dzielony interfejs, ale pierwsze komentarze na reddicie wskazują, że nowa opcja wciąż nie działa. To interesujące, zważywszy, że wcześniejsze informacje o nowym interfejsie miały swoje źródło w poprzedniej wersji testowej Androida Auto.

Pierwsi użytkownicy Androida Auto 7.4 beta prześmiewczo zwracają natomiast uwagę, że zaletą tego wydania jest brak popsucia jakichkolwiek istotnych funkcji. W praktyce można zakładać, że istotne zmiany zachodzą "pod maską". Przypomnijmy, dzielony interfejs ma być pierwszą od miesięcy tak istotną zmianą w systemie i ma dać kierowcom szansę wygodnego kontrolowania multimediów podczas używania nawigacji.

Dzielony interfejs Androida Auto
Dzielony interfejs Androida Auto© autoevolution, AndroidWorld

W praktyce dzielony interfejs Androida Auto najprawdopodobniej zostanie włączony "po stronie serwera", a wówczas pojawi się u kierowców z dnia na dzień, niezależnie od wersji Androida Auto. Ponieważ pierwszy zrzut ekranu nowej funkcji udało się zdobyć na bazie poprzedniego wydania 7.3 beta, można zgadywać, że nowość pojawi się u użytkowników korzystających przynajmniej z tego wydania. Spodziewamy się, że stabilne wydanie Androida Auto 7.4 w praktyce pojawi się na rynku najszybciej w marcu.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)