Android Auto 8.2 do pobrania. Nowy interfejs wciąż niedostępny

Android Auto 8.2 do pobrania. Nowy interfejs wciąż niedostępny

Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek
03.10.2022 12:59

Android Auto został zaktualizowany do wersji 8.2. Niestety, podobnie jak w przypadku wydań z ostatnich miesięcy, także tym razem nowości są na pierwszy rzut oka niewidoczne i to kierowcy muszą sami odkryć, co tak naprawdę się zmieniło. Nie widać także wyczekiwanego interfejsu Coolwalk.

Android Auto 8.2 jest już dostępny dla kierowców i chociaż od jakiegoś czasu da się już wymusić interfejs Coolwalk po zrootowaniu telefonu, oficjalnie i bez "kombinowania" wciąż nie jest dostępny. Na aktualizację Androida Auto zwrócił uwagę serwis autoevolution i jak podaje, w systemie próżno jest szukać dużych zmian. Aktualizacja do wersji 8.2 wnosi zapewne poprawki "od kuchni", ale ich odkrycie wymaga analizy konkretnych przypadków. Oficjalnej informacji o zmianach - jak zwykle brak.

Można więc zakładać, że twórcy Androida Auto w wersji 8.2 usunęli między innymi opisywany przez nas ostatnio błąd, w wyniku którego smartfony niekiedy nie łączą się skutecznie z samochodami. Co ciekawe, to poważna usterka, która swoje początki ma jeszcze w sierpniu tego roku. Od tamtego czasu Google wydał pilną poprawkę, ale praktyka pokazała, że i tak niektórzy nadal borykają się z problemem.

Android Auto 8.2 może więc ten problem rozwiązywać raz na zawsze, ale w tym momencie trudno to jakkolwiek potwierdzić. Usterki dotyczą zwykle konkretnych kombinacji smartfon-przewód-samochód, wobec czego analiza skuteczności poprawek bywa problematyczna.

W kontekście wyczekiwanego dzielonego interfejsu Coolwalk warto dodać, że ten zostanie najpewniej włączony w Androidzie Auto po stronie serwera. W praktyce oznacza to, że nowy wygląd może zostać aktywowany w każdej chwili i niezależnie od aktualizacji aplikacji, ale nie zmienia to faktu, że posiadanie najnowszego wydania daje największe szanse na szybkie skorzystanie z najnowszych zmian. Google może bowiem ograniczyć nowy interfejs tylko do tych telefonów, w których działa najnowsza wersja aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)