Android Auto: szybka aktualizacja nie pomogła

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

13.09.2022 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kierowcy korzystający z Androida Auto nadal mają problemy z systemem w niektórych konfiguracjach. Co ciekawe, chodzi o usterki pojawiające się już po aktualizacji, która miała rozwiązać najpoważniejsze błędy.

Android Auto losowo rozłącza się z samochodem lub nie może się z nim wcale połączyć - wynika z wpisów użytkowników na oficjalnym forum, do których odnosi się serwis autoevolution. Co ciekawe, problem występuje już po instalacji pilnej poprawki, którą Google wydał dla Androida Auto pod koniec sierpnia - w odpowiedzi na podobny błąd odkryty w połowie miesiąca. Wówczas w ciągu kilku dni na forum Androida Auto pojawiło się kilkaset sygnałów o problemach.

Chwaliliśmy wówczas Google'a za rekordowo szybkie podjęcie tematu, ale jak pokazuje praktyka, łatka nie usunęła wszystkich błędów. Użytkownicy Androida Auto nadal skarżą się, że system czasem nie potrafi się uruchomić lub sam z siebie się rozłącza. Kierowcy podkreślają przy tym, że próbowali już różnych kombinacji przewodów - co zwłaszcza w przypadku Androida Auto jest nie bez znaczenia, więc takie komentarze mają uzasadnienie.

Równie interesujący jest fakt, że w wielu przypadkach Android Auto 7.8 nadal nie zaktualizował się do nowszej wersji, choć na rynku jest już Android Auto 8.1. O ile w przypadku starszych smartfonów jest to zrozumiałe (chętni do korzystania z systemu muszą samodzielnie pobrać i zainstalować APK), tak począwszy od Androida 10 aktualizacje Androida Auto powinny przebiegać automatycznie.

Problemy Androida Auto są więc aktualne na wielu frontach, a kierowcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)