Android Auto 8.9 do pobrania. Są pierwsze uwagi kierowców

Android Auto 8.9 do pobrania. Są pierwsze uwagi kierowców

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.02.2023 10:14

Android Auto 8.9 jest dostępny do pobrania, ale pierwsi użytkownicy mają już swoje uwagi co do tej aktualizacji. Okazuje się, że w niektórych samochodach Android Auto 8.9 powoduje problem z automatycznym wygaszaniem i blokowaniem ekranu w telefonie, co po prostu nie zawsze się dzieje.

Nowa wersja Androida Auto to najpewniej kolejny pakiet drobnych poprawek dla kierowców - Google jak zwykle nie podaje w tym zakresie szczegółów. Jak się jednak okazuje, aktualizacja to również ryzyko wystąpienia irytujących błędów. Na reddicie rozwija się wątek, w którym kilka osób narzeka, że po aktualizacji Androida Auto w ich przypadku przestało działać automatyczne wygaszanie ekranu telefonu i blokowanie urządzenia.

Użytkownicy potwierdzili te problemy w Androidzie Auto 8.9 działającym w kilku smartfonach Samsunga oraz Pixelu 4. Co ciekawe, jeden z kierowców dodał, że analogiczny błąd w jego przypadku występuje już od grudnia - a co za tym idzie siłą rzeczy nie wynika ze świeżej aktualizacji Androida Auto do wersji 8.9. Można spekulować, że może mieć związek z jakąś zmianą włączaną po stronie serwera, a taką jest między innymi gruntownie przebudowany interfejs Coolwalk.

Na podstawie kilku zgłoszeń użytkowników na reddicie trudno uznać, czy problem Androida Auto dotyczy wielu kierowców, zwłaszcza, że często jest to wynik konkretnej kombinacji smartfonu i samochodu, a to warunki, które trudno odtworzyć. Z krótkiej rozmowy na forum można wysnuć wniosek, że potencjalny kłopot dotyczy głównie właścicieli smartfonów Samsunga. Jeden z użytkowników zwraca uwagę, że problem nie występuje już po instalacji testowej wersji Androida Auto 9.0 Beta.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)