Android Auto 9.6 do pobrania. Szansa na rozwiązanie problemów

Android Auto 9.6 do pobrania. Szansa na rozwiązanie problemów

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.05.2023 14:32, aktualizacja: 21.05.2023 17:16

Android Auto 9.6 jest już dostępny w wydaniu stabilnym. Dla kierowców to okazja do aktualizacji telefonów, by korzystać z najnowszego wydania oprogramowania do samochodów. Przy okazji można liczyć na łatki usuwające błędy.

Android Auto, chociaż jest aktualizowany stosunkowo często, równolegle pozostaje oprogramowaniem dość tajemniczym. Kolejne wydania często przynoszą poprawki dla znanych błędów i czasem nowe funkcje, ale bardzo rzadko są sygnalizowane przez samego Google'a. Także tym razem Android Auto 9.6 to głównie zagadka i wyzwanie dla kierowców, którzy muszą odkryć nowości we własnym zakresie.

Android Auto 9.6 automatycznie trafi do telefonów z Androidem 10 i nowszym, ale zainteresowani użytkownicy starszych smartfonów muszą na własną rękę zainstalować nową wersję z pliku APK. Nowa wersja Androida Auto może rozwiązywać znane błędy - niewykluczone, że wpływa na działanie Google Maps i odtwarzaczy muzyki, których jednoczesne włączanie prowadzi niekiedy do zawieszania się nawigacji. Są to jednak wyłącznie przypuszczenia - kierowcy sami muszą to zweryfikować.

Usuwanie błędów w Androidzie Auto jest często trudne z uwagi na mnogość kombinacji wersji oprogramowania, smartfonów i konkretnych odbiorników w samochodach. Chociaż wydawać by się mogło, że system powinien działać analogicznie w każdym telefonie i aucie, w praktyce bywa różnie i niektórzy kierowcy nie doświadczają żadnych problemów, podczas gdy u innych Android Auto działa "zawsze" kapryśnie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)