Android Auto: dzielony interfejs trafi na mniejsze wyświetlacze. Trwają testy

Android Auto: dzielony interfejs trafi na mniejsze wyświetlacze. Trwają testy

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Honda
Oskar Ziomek
16.09.2021 10:08

Android Auto w samochodach z mniejszymi ekranami otrzyma niebawem odświeżony, dzielony interfejs - wynika z analizy pliku APK najnowszej wersji testowej. Kierowcy mieliby w ten sposób zyskać łatwiejszą obsługę kilku uruchomionych aplikacji.

Android Auto został niedawno zaktualizowany do wersji 6.9 beta i choć na początku wiele wskazywało na to, że wydanie to nie wprowadza nic nowego dla kierowców, sprawa okazała się wyglądać nieco inaczej "od kuchni", po dodatkowej analizie pliku APK. Twórcy testują możliwość zmiany interfejsu na ekranach samochodów.

Włoski serwis androidworld poinformował, że dotarł do fragmentów kodu wskazujących na implementację dzielonego interfejsu Androida Auto - także w przypadku "zwykłych" ekranów w samochodzie. To istotna zmiana względem dotychczasowego rozwiązania; obecnie dzielony interfejs Androida Auto aktywowany jest tylko w tych samochodach, w których zainstalowano ultrapanoramiczne wyświetlacze.

Dzielony interfejs w testowym Androidzie Auto
Dzielony interfejs w testowym Androidzie Auto© androidworld

Układ na mniejszych wyświetlaczach będzie jednak nieco inny, a forma przypomina obecnie połączenie dzielonego interfejsu i wysuwanego panelu bocznego. W ten sposób kierowcy korzystający z Androida Auto będą mogli na przykład łatwiej zmienić utwory podczas wyświetlania mapy (choć i tak mogą to już robić z poziomu paska na dole ekranu).

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy dzielony interfejs miałby trafić do finalnego wydania. Mając na uwadze, że funkcja jest dopiero na wczesnym etapie testów, wydaje się mało prawdopodobne, by było to możliwe wraz z premierą stabilnego Androida Auto 6.9, którego premiery spodziewamy się w najbliższym czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)