Android Auto i oprogramowanie Apple wreszcie dostępne w samochodach Mazdy

Android Auto i Apple CarPlay w samochodach Mazdy, depositphotos
Android Auto i Apple CarPlay w samochodach Mazdy, depositphotos

13.08.2018 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowoczesny samochód powinien nie tylko oferować komfort, dobry układ kierowniczy czy ekologiczny silnik. Musi on także posiadać oprogramowanie, które świetnie współpracuje ze smartfonem. Często najlepszym wyborem jest Android Auto lub Apple CarPlay. Mazda wreszcie zdecydował się wprowadzić oba rozwiązania.

Multimedialny system rozrywki i łączności MZD Connect, w który wyposażone są wszystkie nowe samochody Mazdy, otrzymał możliwość integracji z Apple CarPlay oraz Android Auto. Właściciele aut marki Mazda będą musieli wgrać aktualizację oprogramowania, aby móc korzystać z nowej funkcji.

Zarówno w przypadku rozwiązania Google, jak i Apple, do poruszania się po oprogramowaniu wykorzystywany jest system sterowania HMI. Opiera się on na wielofunkcyjnym pokrętle. Dodatkowo, istnieje możliwość obsługi Apple CarPlay z poziomu ekranu dotykowego MZD Connect (obsługa dotykowa dostępna jest tylko na postoju).

W celu korzystania z Android Auto niezbędna jest aplikacja. Nie jest ona oficjalnie dostępna w polskim Google Play, ale można ją pobrać z naszej bazy oprogramowania. W przypadku iPhone’a wystarczy tylko podłączyć smartfon do systemu infotainment.

Od 13 sierpnia 2018 roku aktualizacje zarówno oprogramowania, jak i samych systemów komunikacji będą dostępne opcjonalnie zarówno dla najnowszych, jak i wcześniej już sprzedawanych modeli Mazdy, o ile wyposażone są w system multimedialny MZD Connect.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)