Android Auto i problem z połączeniami - od miesiąca nierozwiązany

Android Auto i problem z połączeniami - od miesiąca nierozwiązany

Yanosik w Android Auto
Yanosik w Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.01.2022 15:16

Użytkownicy Androida Auto mają problem z obsługą połączeń głosowych, a Google nie spieszy się, by go rozwiązać. Z wpisów na oficjalnym forum wynika, że usterka jest znana przynajmniej od miesiąca, a po styczniowej aktualizacji systemu nadal występuje.

Serwis autoevolution opisuje kolejny problem Androida Auto, z którym zdaje się zmagać wielu kierowców. Jak wynika ze zgłoszeń na oficjalnym forum, przynajmniej od miesiąca pojawiają się kłopoty z obsługą połączeń głosowych - czyli wykorzystaniem jednej z kluczowych funkcji systemu.

Zależnie od sytuacji, Android Auto niepoprawnie wyświetla powiadomienia lub źle przełącza głos między telefonem a samochodem, w praktyce uniemożliwiając korzystanie z systemu głośnomówiącego. Nie jest to jednocześnie pierwszy problem dotyczący szeroko rozumianej obsługi dźwięku w Androidzie Auto. Inna znana usterka to niepoprawne interpretowanie poleceń wydawanych Asystentowi Google.

Co interesujące, problem jest już znany programistom Androida Auto, ale nikt nie zadeklarował, kiedy usterkę uda się usunąć. Obecnie nie jest też znane żadne obejście, które pozwoliłoby ponownie skutecznie odbierać telefony w samochodzie. Najbliższa szansa na poprawę sytuacji to zapewne przyszły miesiąc, kiedy najszybciej można się spodziewać wydania kolejnej aktualizacji Androida Auto.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)