Android Auto i sposób na Asystenta. To obejście nie zadowoli każdego

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

03.01.2022 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto często jest kapryśny, ale niektóre błędy da się stosunkowo łatwo omijać. Tak jest też w przypadku kłopotów z działaniem Asystenta Google, który u niektórych kierowców rozpoznaje tylko kilka pierwszych słów wypowiadanego polecenia.

Jeden z użytkowników Androida Auto pokazał, jak "przechytrzyć" Asystenta Google, który nie do końca poprawnie rozpoznaje polecenia w samochodzie - zwraca uwagę autoevolution. Choć nie jest to rozwiązanie, które zadowoli każdego, a jedynie półśrodek - do czasu wydania aktualizacji rozwiązującej opisywany problem warto rozważyć jego zastosowanie, by ułatwić sobie korzystanie z Androida Auto.

Okazuje się, że w przypadkach, w których Asystent Google w Androidzie Auto rozpoznaje tylko niewielką część wypowiedzi kierowcy po użyciu przycisku mikrofonu na kierownicy, wystarczy przed jazdą odpowiednio przygotować smartfon. Jak zauważono, jeśli telefon nie będzie zablokowany i pozostanie z włączonym ekranem pokazującym ustawienia OK Google i Voice Match w opcjach Asystenta Google w aplikacji Google, polecenia będą rozpoznawane prawidłowo.

Ustawienia Asystenta w aplikacji Google
Ustawienia Asystenta w aplikacji Google
Ustawienia Asystenta w aplikacji Google

Niestety, chociaż rozwiązanie samo w sobie nie jest szczególnie wygodne, już teraz wiadomo, że nie jest też skuteczne w każdym przypadku. Część użytkowników potwierdza jednak, że w ich przypadku ta metoda jest skuteczna, toteż warto ją sprawdzić, jeśli polecenia głosowe są niezbędne do wygodnego korzystania z systemu. Pamiętajmy, że od niedawna Android Auto jest oficjalnie obsługiwany w Polsce, toteż można oczekiwać bezbłędnej pracy aplikacji również na naszym rynku.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)