Android Auto i sposób na Asystenta. To obejście nie zadowoli każdego

Android Auto i sposób na Asystenta. To obejście nie zadowoli każdego

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
03.01.2022 10:35

Android Auto często jest kapryśny, ale niektóre błędy da się stosunkowo łatwo omijać. Tak jest też w przypadku kłopotów z działaniem Asystenta Google, który u niektórych kierowców rozpoznaje tylko kilka pierwszych słów wypowiadanego polecenia.

Jeden z użytkowników Androida Auto pokazał, jak "przechytrzyć" Asystenta Google, który nie do końca poprawnie rozpoznaje polecenia w samochodzie - zwraca uwagę autoevolution. Choć nie jest to rozwiązanie, które zadowoli każdego, a jedynie półśrodek - do czasu wydania aktualizacji rozwiązującej opisywany problem warto rozważyć jego zastosowanie, by ułatwić sobie korzystanie z Androida Auto.

Okazuje się, że w przypadkach, w których Asystent Google w Androidzie Auto rozpoznaje tylko niewielką część wypowiedzi kierowcy po użyciu przycisku mikrofonu na kierownicy, wystarczy przed jazdą odpowiednio przygotować smartfon. Jak zauważono, jeśli telefon nie będzie zablokowany i pozostanie z włączonym ekranem pokazującym ustawienia OK Google i Voice Match w opcjach Asystenta Google w aplikacji Google, polecenia będą rozpoznawane prawidłowo.

Ustawienia Asystenta w aplikacji Google
Ustawienia Asystenta w aplikacji Google
Ustawienia Asystenta w aplikacji Google

Niestety, chociaż rozwiązanie samo w sobie nie jest szczególnie wygodne, już teraz wiadomo, że nie jest też skuteczne w każdym przypadku. Część użytkowników potwierdza jednak, że w ich przypadku ta metoda jest skuteczna, toteż warto ją sprawdzić, jeśli polecenia głosowe są niezbędne do wygodnego korzystania z systemu. Pamiętajmy, że od niedawna Android Auto jest oficjalnie obsługiwany w Polsce, toteż można oczekiwać bezbłędnej pracy aplikacji również na naszym rynku.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)