Android Auto: interfejs Coolwalk wymuszony w smartfonie z rootem

Android Auto: interfejs Coolwalk wymuszony w smartfonie z rootem

Android Auto z interfejsem Coolwalk
Android Auto z interfejsem Coolwalk
Źródło zdjęć: © reddit | ahmadravat
Oskar Ziomek
05.08.2022 14:01, aktualizacja: 06.08.2022 08:04

Android Auto powinien lada moment zaoferować kierowcom nowy interfejs Coolwalk, ale ten wciąż nie trafił do samochodów mimo deklaracji Google'a, że pojawi się "latem". Nie brakuje jednak śmiałków, którzy wymuszają nowy widok na potrzeby testów. W tym przypadku niezbędny jest root.

Opis takiej sytuacji i zdjęcia systemu infotainment w samochodzie, który przedstawia Androida Auto z nowym interfejsem trafiły niedawno na reddita. Jeden z użytkowników opisuje, jak wymusił działanie nowego interfejsu i przy okazji dodaje, że zgodność z aplikacjami wydaje się być na tym etapie niewielka. O ile Mapy Google działają w dzielonym widoku Androida Auto, tak na przykład nawigacja Waze już nie i "klasycznie" obejmuje tylko pełny ekran.

Poza samym podziałem ekranu na kilka części, nowy interfejs Androida Auto to także kilka drobniejszych zmian. Na zdjęciach widać przeprojektowany pasek nawigacyjny włącznie z nowymi ikonami godziny, stanu baterii i sieci w smartfonie. Nowa lokalizacja na głównym pasku Androida Auto pozwala oszczędzić miejsce - obecnie ikony te znajdują się w górnej części interfejsu dodatkowo zajmując przestrzeń niezbędną np. na potrzeby mapy z nawigacji.

Android Auto z interfejsem Coolwalk
Android Auto z interfejsem Coolwalk
Android Auto z interfejsem Coolwalk
Android Auto z interfejsem Coolwalk

Android Auto nie wyświetla nowego interfejsu od dłuższego czasu począwszy od zapowiedzi, ale czasem dało się go włączyć w wydaniach beta. Nieoficjalnie zakłada się, że może zadebiutować wraz z Androidem Auto 8.0, którego premiera spodziewana jest w późniejszym okresie w bieżącym miesiącu. Niewykluczone jednak, że nowy interfejs będzie włączany po prostu po stronie serwera, a konkretna wersja Androida Auto w telefonie nie będzie miała przy tym kluczowego znaczenia.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)