Android Auto: kierowcy czekają na powrót przydatnego widżetu

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Paul Morris
Oskar Ziomek

17.04.2023 20:34

Android Auto 9.4 Beta trafia do pierwszych kierowców, którzy są gotowi testować niedopracowane jeszcze zmiany. Póki co nic nie wskazuje jednak na to, by w tym wydaniu miał powrócić wyczekiwany widżet pogody, na co liczy wielu użytkowników Androida Auto.

Serwis autoevolution zwraca uwagę, że w Androidzie Auto 9.4 Beta wciąż nie działa widżet pogody w przypadku samochodów z poziomą orientacją ekranu. Po aktualizacji Androida Auto wprowadzającej interfejs Coolwalk, podgląd pogody dalej się wyświetla, ale wyłącznie w tych pojazdach, w których wyświetlacz jest "pionowy". Przed aktualizacją prosta informacja o temperaturze i zachmurzeniu była widoczna na głównym pasku.

To błąd ze strony programistów Androida Auto, co zostało już potwierdzone przez Google'a. Niestety nadal nie zostało jednak podane, kiedy można spodziewać się w tym zakresie poprawki. Android Auto 9.4 Beta niestety zdaje się nie być wydaniem, w którym łatka trafi do samochodów, bowiem testerzy jak na razie nie dostrzegli takiej zmiany, a trzeba przypomnieć, że Google konsekwentnie nie dzieli się dziennikiem zmian.

Na pocieszenie warto zauważyć, że Android Auto jest ostatnio aktualizowany częściej niż jeszcze rok czy dwa temu. W efekcie poprawki trafiają do kierowców nieco szybciej. Możliwe więc, że widżet pogody pojawi się w samochodach przynajmniej przed okresem wakacyjnym, kiedy mógłby być najbardziej przydatny. Póki co kierowcy korzystający ze stabilnego wydania aplikacji muszą się jednak zadowolić Androidem Auto 9.3, który może stanowić podwaliny dla nowej opcji związanej z autouruchamianiem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)