Android Auto ma problem z paskiem skrótów. Aktualizacja nie pomaga

Android Auto ma problem z paskiem skrótów. Aktualizacja nie pomaga

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
20.10.2023 14:20, aktualizacja: 20.10.2023 21:28

Android Auto bywa kapryśny, jeśli chodzi o działanie wielu elementów. Jak wynika ze zgłoszeń pojawiających się na oficjalnym forum, niektórzy użytkownicy smartfonów Huawei narzekają, że w ich samochodach Android Auto nie wyświetla paska skrótów, co realnie uniemożliwia włączanie funkcji.

Problem Androida Auto opisuje serwis autoevolution zwracając uwagę na wątek na forum Google'a, gdzie od początku października pojawiają się pojedyncze wypowiedzi właścicieli smartfonów Huawei. Okazuje się, że mają oni problem z wyświetlaniem paska skrótów w Androidzie Auto, co w praktyce uniemożliwia przełączanie się między aplikacjami, w tym nawigacją, odtwarzaczem muzyki czy telefonem.

Naturalnie zgłoszenia związane ze smartfonami Huawei nie muszą oznaczać, że problem Androida Auto objawia się tylko w tych smartfonach. Praktyka wiele razy pokazała już, że system bywa kapryśny na swój sposób w losowych momentach, przez mnogość kombinacji smartfon-samochód. Niestety, w opisywanym przypadku ponowne uruchomienie Androida Auto nie przynosi rezultatów i pasek skrótów pozostaje nieaktywny. W sieci nie pojawia się także jasny komunikat, by aktualizacja do najnowszego Androida Auto 10.6 cokolwiek tu zmieniała.

Mając na uwadze szybkie tempo wydawania aktualizacji Androida Auto w ostatnim czasie, w najbliższych dniach spodziewamy się premiery stabilnego wydania 10.7. Niewykluczone, że w nim pojawi się poprawka, dzięki której kierowcy odzyskają "władzę" nad aplikacjami, dzięki uzdrowieniu zachowania paska ze skrótami. Do tego czasu pozostaje ratować się obsługą głosową, która choć również bywa kłopotliwa, pozwala w Androidzie Auto uruchomić większość kluczowych funkcji, w tym zaplanować cel w nawigacji, włączyć muzykę lub wykonać połączenie przez zestaw głośnomówiący.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)