Android Auto 10.6 do pobrania. W telefonach widać nowy przycisk

Android Auto 10.6 do pobrania. W telefonach widać nowy przycisk

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | Stephen Lam
Oskar Ziomek
09.10.2023 15:43

Android Auto 10.6 jest już dostępny dla kierowców. Google jak zawsze pozostaje tajemniczy i nie zdradza wprost, co nowego przynosi aktualizacja - kierowcy sami muszą odkryć zmiany. Niektórzy zwrócili już jednak uwagę na nowy przycisk dostępny w telefonach podczas działania systemu.

Android Auto 10.6 trafia do pierwszych telefonów, co oznacza, że kolejni kierowcy mogą już we własnym zakresie odkrywać nowe funkcje lub poprawki. Z uwagi na mnogość konfiguracji samochód-smartfon oraz część aktualizacji Androida Auto włączanych wyłącznie po stronie serwera, w praktyce w dniu premiery zwykle nie jest w pełni jasne, co nowego wnosi dane wydanie, dopóki zmian nie zgłoszą pierwsi kierowcy.

Serwis SamLover zwraca uwagę, że Android Auto 10.6 wprowadza nowy przycisk, który jest widoczny na ekranie telefonu podczas działania. Dzięki niemu można szybko rozłączyć telefon z samochodem, by wyłączyć Androida Auto (który co do zasady włącza się automatycznie gdy tylko system na to pozwoli). W przypadku korzystania z przewodu USB scenariusze wykorzystania nowej opcji nie są szczególnie oczywiste, ale inaczej jest, jeśli samochód obsługuje Androida Auto bezprzewodowo. Bez nowego przycisku rozłączenie telefonu z samochodem nie jest bowiem łatwym procesem.

Nowy przycisk w Androidzie Auto
Nowy przycisk w Androidzie Auto© gearrice.com | Mishaal Rahman

Doniesienia z sieci sugerują jednoznacznie, że przycisk rozłączania widoczny w telefonie to nowość wprowadzona w Androidzie Auto 10.6. Przypominamy jednak, że część zmian trafia do Androida Auto jako aktualizacje włączane transzami po stronie serwera, więc nie można wykluczyć, że przycisk pojawi się również u części kierowców, którzy nie zdążyli jeszcze pobrać najnowszego wydania 10.6.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Możliwe również, że przycisk cenny dla korzystających z bezprzewodowego połączenia nie jest jedyną zmianą w tym wydaniu Androida Auto. Inne po prostu jak na razie mogły zostać niezauważone przez pierwszych użytkowników. Warto więc samodzielnie sprawdzić, czy aktualizacja wprowadza inne nowości w danym samochodzie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)