Android Auto: nowe wymagania przy połączeniu USB i bez kabla

Android Auto: nowe wymagania przy połączeniu USB i bez kabla
01.08.2022 12:13
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto bez większego rozgłosu zyskał nowe wymagania systemowe. W praktyce oznacza to, że właściciele starszych telefonów mogą już z niego nie skorzystać. Przez długi czas Android Auto wymagał minimum Androida 6 w smartfonie, ale obecnie jest to już Android 8.0 Oreo.

Na zmienione wymagania systemowe Androida Auto zwrócił uwagę serwis autoevolution. Szczegóły opisane są w dokumentacji na stronie pomocy technicznej Google'a i w praktyce są nieco zawiłe. Android Auto ma bowiem nieco inne wymagania w przypadku łączności przewodowej i bezprzewodowej, a do tego dochodzą wyjątki.

Android Auto z przewodem USB - wymagania

Kierowcy, którzy chcą korzystać z Androida Auto po podłączeniu telefonu do auta przewodem USB, mają krótszą listę elementów do sprawdzenia.

Poza samochodem wyposażonym w kolorowy wyświetlacz i obsługę Androida Auto, w telefonie konieczne jest posiadanie przynajmniej Androida 8.0, aktywnego pakietu danych komórkowych i aplikacji Android Auto. Warto przy tym pamiętać, że począwszy od Androida 10, Android Auto jest integralną częścią systemu i nie ma konieczności instalacji żadnej aplikacji.

Siłą rzeczy niezbędny jest także przewód USB i to dobrej jakości. W przypadku najtańszych kabli może się zdarzyć, że Android Auto nie uruchomi się, z kolei część przewodów ze średniej półki pozwala włączyć system, ale później jest źródłem innych komplikacji. Na przewodzie USB do samochodu lepiej więc nie oszczędzać, a w miarę możliwości przed zakupem zasięgnąć opinii innych użytkowników, czy dany kabel USB pozwala korzystać z Androida Auto.

Android Auto bezprzewodowo - wymagania

Korzystanie z Androida Auto bezprzewodowo jest nieco bardziej skomplikowane. Pomijając zgodny samochód, co do zasady konieczne jest posiadanie smartfona z Androidem 11, ale istnieją od tego wyjątki.

Google podaje bowiem, że Android Auto zadziała bezprzewodowo także w Androidzie 10, ale tylko w przypadku smartfonów Google lub Samsunga. Co więcej, w przypadku Galaxy S8, S8+ lub Note 8 wystarczy tylko Androida 9.0. O szczegółach można przeczytać na stronie pomocy technicznej Androida Auto.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)