Android Auto: nowe wymagania przy połączeniu USB i bez kabla

Android Auto: nowe wymagania przy połączeniu USB i bez kabla

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.08.2022 12:13, aktualizacja: 01.08.2022 13:02

Android Auto bez większego rozgłosu zyskał nowe wymagania systemowe. W praktyce oznacza to, że właściciele starszych telefonów mogą już z niego nie skorzystać. Przez długi czas Android Auto wymagał minimum Androida 6 w smartfonie, ale obecnie jest to już Android 8.0 Oreo.

Na zmienione wymagania systemowe Androida Auto zwrócił uwagę serwis autoevolution. Szczegóły opisane są w dokumentacji na stronie pomocy technicznej Google'a i w praktyce są nieco zawiłe. Android Auto ma bowiem nieco inne wymagania w przypadku łączności przewodowej i bezprzewodowej, a do tego dochodzą wyjątki.

Android Auto z przewodem USB - wymagania

Kierowcy, którzy chcą korzystać z Androida Auto po podłączeniu telefonu do auta przewodem USB, mają krótszą listę elementów do sprawdzenia.

Poza samochodem wyposażonym w kolorowy wyświetlacz i obsługę Androida Auto, w telefonie konieczne jest posiadanie przynajmniej Androida 8.0, aktywnego pakietu danych komórkowych i aplikacji Android Auto. Warto przy tym pamiętać, że począwszy od Androida 10, Android Auto jest integralną częścią systemu i nie ma konieczności instalacji żadnej aplikacji.

Siłą rzeczy niezbędny jest także przewód USB i to dobrej jakości. W przypadku najtańszych kabli może się zdarzyć, że Android Auto nie uruchomi się, z kolei część przewodów ze średniej półki pozwala włączyć system, ale później jest źródłem innych komplikacji. Na przewodzie USB do samochodu lepiej więc nie oszczędzać, a w miarę możliwości przed zakupem zasięgnąć opinii innych użytkowników, czy dany kabel USB pozwala korzystać z Androida Auto.

Android Auto bezprzewodowo - wymagania

Korzystanie z Androida Auto bezprzewodowo jest nieco bardziej skomplikowane. Pomijając zgodny samochód, co do zasady konieczne jest posiadanie smartfona z Androidem 11, ale istnieją od tego wyjątki.

Google podaje bowiem, że Android Auto zadziała bezprzewodowo także w Androidzie 10, ale tylko w przypadku smartfonów Google lub Samsunga. Co więcej, w przypadku Galaxy S8, S8+ lub Note 8 wystarczy tylko Androida 9.0. O szczegółach można przeczytać na stronie pomocy technicznej Androida Auto.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)