Android Auto w BMW. Zdalna aktualizacja iDrive trafia do ponad 750 tys. samochodów

Android Auto w BMW. Zdalna aktualizacja iDrive trafia do ponad 750 tys. samochodów

BMW aktualizuje system w samochodach, fot. materiały prasowe BMW
BMW aktualizuje system w samochodach, fot. materiały prasowe BMW
Oskar Ziomek
20.10.2020 13:00

BMW przeprowadza największą zdalną aktualizację systemu iDrive w historii firmy. Do ponad 750 tys. samochodów ma trafić nowa wersja oprogramowania (7.0), a wraz z nią między innymi obsługa Androida Auto. Tego brakowało w samochodach BMW od dawna – dopiero w maju bieżącego roku system pojawił się w Serii 5. Teraz, dzięki aktualizacji iDrive, będzie dostępny w szeregu innych modeli.

Jak podaje BMW w informacji prasowej, aktualizacja trafia przez internet do samochodów klientów z Niemiec od 19 października. W drugiej turze nowa wersja iDrive ma być dostępna w pozostałej części Europy, ale także w USA, Kanadzie, Chinach i na pozostałych rynkach. Kierowcy będą wiedzieć, że oprogramowanie jest dostępne do pobrania dzięki powiadomieniu w aplikacji BMW w smartfonach.

Android Auto nie jest jedyną nowością, która trafi do samochodów BMW wraz z BMW Operating System 7. Producent wspomina między innymi o nowej usłudze eDrive Zones, dzięki której hybrydowe wersje samochodów automatycznie przełączają się w tryb elektrycznej jazdy. Nowością są też ustawienia Smart Opener w kontekście klapy bagażnika; po aktualizacji kierowca będzie mógł je indywidualnie zmieniać lub całkowicie wyłączyć tę funkcję.

BMW podaje, że zdalne aktualizacje są obecnie dostępne dla ponad 20 modeli, czyli większości produkowanych samochodów i zaznacza, że samochody wyprodukowane w lipcu bieżącego roku i później posiadają już najnowszą wersję systemu. W ich przypadku zatem, opisywana aktualizacja z Androidem Auto nie ma więc siłą rzeczy zastosowania.

Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)