Android jest teraz jeszcze bezpieczniejszy i ma nowe funkcje

Android jest teraz jeszcze bezpieczniejszy i ma nowe funkcje

Android jest teraz jeszcze bezpieczniejszy i ma nowe funkcje
Karolina Kowasz
24.02.2021 10:53

Android nie ustaje w dodawniu nowych funkcji do systemu. Ostatnie aktualizacje Google dodały do niego szereg nowych opcji, które powinny zainteresować każdego użytkownika.

Funkcja sprawdzania hasła

Od teraz w Androidzie możliwe jest zapisywanie haseł na koncie Google. Dzięki temu użytkownicy mogą szybciej i łatwiej logować się do aplikacji i usług. Dodatkowo Google zintegrowało sprawdzanie haseł na urządzeniach z Androidem 9 lub nowszym, więc użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy ich hasło nie zostało wcześniej ujawnione i jakie kroki podjąć, w sytuacji, gdy doszło do jego ujawnienia.

Harmonogram do wysyłania wiadomości

W celu poprawienia komunikacji pomiędzy użytkownikami, Google zdecydowało się na wprowadzenie harmonogramu do wysyłania wiadomości dla telefonów z systemem Androidem w wersji 7 lub nowszej. Funkcja została zaprojektowana z myślą o osobach, które kontaktują się z ludźmi mieszkającymi lub pracującymi w innej strefie czasowej. Dzięki użyciu harmonogramu, użytkownik może napisać wiadomość z wyprzedzeniem i zaplanować jej wysłanie w odpowiednim momencie. Aby skorzystać z opcji harmonogramu, wystarczy napisać wiadomość, a następnie przytrzymać i nacisnąć przycisk wysyłania, aby wybrać datę i godzinę jej dostarczenia.

Funkcja TalkBack

TalkBack został zaprojektowany z myślą o użytkownikach niewidomych lub mających problemy ze wzrokiem. Dzięki aktualizacji, nowa wersja TalkBack posiada informacje głosowe oraz obsługuje gesty. W ten sposób osoby niewidome mogą korzystać ze smartfona bez konieczności patrzenia na ekran. Aktualizacja opracowana razem ze społecznościami osób niewidomych i słabowidzących wprowadziła bardziej intuicyjne gesty, ujednolicone menu, nowe menu sterowania czytaniem oraz wiele innych ułatwień.

Asystent Google

Google od dawna dążyło do możliwości korzystania ze smartfonów bez konieczności użycia rąk. Najnowsza aktualizacja Asystenta Google ułatwia wykonywanie różnych czynności na telefonie bez konieczności dotykania go. Asystent Google obecnie zadziała nawet gdy telefon jest zablokowany lub znajduje się w innej części pomieszczenia. Wystarczy skorzystać z komend głosowych (np. "Hej Google, ustaw alarm"), aby smartfon uruchomił lub ustawił odpowiednie funkcje. Żeby móc korzystać z Asystenta, gdy telefon jest zablokowany należy ustawić tę opcję w ustawieniach Asystenta.

Ciemny motyw w mapach Google

Tryb ciemny w Mapach Google, który wkrótce zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom Androida na całym świecie, to opcja, na którą czekali chyba wszyscy użytkownicy Androida. Wcześniej opcja była dostępna wyłącznie dla użytkowników za granicą, jednak teraz możemy z niej korzystać także w naszym kraju. Aby ustawić opcję ciemnego motywy, należy przejść do Ustawień, następnie wybrać Motyw, po czym wybrać opcję trybu ciemnego. Funkcja nie tylko pozwala odpocząć oczom, ale także oszczędza czas pracy baterii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)